SP v rokometu: Hrvati izločili branilce naslova

Rokometaši Hrvaške so v četrtfinalu SP premagali Francoze, napredovale so tudi Slovenija, Španija in Danska.

23. januar 2013 21.34
Spain Handball Worlds

Barcelona/Zaragoza - Organizatorji svetovnega prvenstva v Španiji so dobili vse štiri polfinaliste, ki ostjajo v igri za naslov prvaka - Slovenijo, Španijo, Dansko in Hrvaško.

Kot prvi so si polfinale zagotovili Slovenci, ki so z 28:27 premagali rusko reprezentanco, s čimer so razveselili predsednika Rokometne zveze Slovenije Franja Bobinca.

»Danes so šle dlake pokonci vsem privržencem slovenske reprezentance, saj smo čutili, da bi bilo pošteno in prav, da zdajšnji rod, ki je pokazal izjemno kakovostne, bojevite in zrele predstave na tem prvenstvu doseže vrhunski rezultat. In danes je tu. V Španiji smo dosegli rezultat, ki smo ga sanjali vsi na zvezi, skupaj s pokrovitelji in našo rokometno mladino,« je povedal Bobinac.

Slovenska reprezentanca se bo v petkovem polfinalu (19) pomerila s Španijo, ki je bila boljša od Nemčije (28:24). »Tekmo smo začeli z obrambo 5-1, s katero je Tunizija premagala Nemčijo, ker pa se to v prvem polčasu ni obneslo, smo taktiko spremenili v 6-0. Šlo je za izjemno zahtevno tekmo, ki pa smo jo dobili s pomočjo domačih navijačev,« je o tekmi povedal španski selektor Valero Rivera.

Danska za finale s Hrvaško

Na drugi polfinalni tekmi si bosta nasproti stali reprezentanci Danske in Hrvaške. Svetovni podprvaki Danci so se v četrtfinalu srečali z Madžarsko in ob polčasu prepričljivo vodili z 18:11, a so se morali v zaključku dvoboja pošteno potruditi za napredovanje (28:26).

Njihovi polfinalni nasprotniki bodo rokometaši Hrvaške, ki so porazili aktualne svetovne prvake Francoze (30:23). Ti so bili v ospredju le do četrte minute (1:0, 2:1), nato pa so stvari v svoje roke vzeli Hrvati, ki so v drugem polčasu večkrat vodili s štirimi goli razlike (18:14, 24:20, 26:22) in se na koncu zasluženo uvrstili v polfinale.