SP v rokometu: Nemci premagali branilce naslova

Rokometaši Nemčije so v petem kolu skupinskega dela svetovnega prvenstva porazili Francijo (32:30).

18. januar 2013 16.40
HANDBALL-WC2013-MEN-RUS-CHI

Sevilla, Granollers - Po današnjih tekmah 5. kroga sta že znana končna vrstna reda moškega rokometnega svetovnega prvenstva v Španiji v skupinah A in B. Z

Zmagovalka skupine A je z današnjo zmago nad Francijo z 32:30 postala Nemčija,ki je po izenačenem polčasu (16:16) v 47. minuti vodila že s petimi goli prednosti (27:22), nato pa priigrano vodstvo zadržala vse do konca. Nemci so se z zmago zavihteli na prvo mesto skupine A, današnje nasprotnike pa so prehiteli le zaradi boljše razlike v doseženih in prejetih golih.

V tej skupini sta se pomerili tudi reprezentanci Argentine in Tunizije, ki sta še imeli možnosti za preboj v osmino finala. Na tekmi za biti ali ne biti je slavila Tunizija (22:18), ki je v 42. minuti zaostajala z 11:12, nato pa dvignila nivo svoje igre in nadzorovala potek preostanka dvoboja. Reprezentanca s severa Afrike se je v nadaljevanje prebila kot četrtouvrščena ekipa skupine A, saj je Brazilija, ki ima enako število točk, dobila medsebojni obračun, s čimer se je uvrstila tik pred njo.

V skupini B je prvo mesto zasedla Danska, ki je bila boljša od Makedonije (33:30), prvi del pa je sklenila s stoodstotnim izkupičkom. Na drugem mestu je Rusija, ki je pričakovano premagala Čile (36:24), Islandija pa je ugnala Katar (38:29). Iz te skupine so se tako v osmino finala uvrstile Danska, Rusija, Islandija in kot zadnja Makedonija, izpadli pa sta reprezentaci Katarja in Čila.

V osmini finala bo Nemčija igrala z Makedonijo, Francija z Islandijo, Brazilija z Rusijo, Danska pa s Tunizijo.