SP v rokometu: Slovenci za začetek premagali Saudsko Arabijo

Slovenski rokometaši so v prvem kolu svetovnega prvenstva premagali Saudsko Arabijo (32:22).

12. januar 2013 15.20
12. januar 2013 16.00
HANDBALL-WC2013-MEN-SLO-KSA

Zaragoza - Slovenska rokometna reprezentanca se je v prvem kolu svetovnega prvenstva v Španiji pomerila s Saudsko Arabijo in jo premagala z 32:22.

Slovenci so do zmage prišli težje od pričakovanj, saj so se nasprotniki v prvem polčasu dobro upirali in pred nadaljevanjem zaostajali zgolj za dva gola (15:17). Slovenska reprezentanca je nato v drugem polčasu dokazala svojo premoč in vztrajno povečevala prednost, ki je v 51. minuti znašala tudi deset golov (28:18), s čimer so varovanci Borisa Deniča razblinili vse dvome o zmagovalcu.

Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v ponedeljek, ko se bo pomerila z Južno Korejo. Tekma se bo pričela ob 15.45.

Dober začetek Slovencev

Tekma se je začela po željah slovenskih rokometašev, ki so po izidu 1:1 dosegli naslednje tri gole in si že v četrti minuti priigrali občutno prednost (4:1), tako da je trener Saudske Arabije Nenad Kljiaić zahteval prvo minuto odmora.

Njegovi varovanci so po vrnitvi na igrišče hitro zmanjšali zaostanek za Slovenijo le na gol (3:4) in z borbeno igro svojim nasprotnikom ves čas »dihali za ovratnik«, nato pa so v petnajsti minuti tudi izenačili na 10:10. Njihov nalet je z minuto odmora ustavil slovenski selektor Boris Denič. Njegov posvet z igralci je pozitivno vplival na igro slovenske reprezentance, ki je v 17. minuti znova povedla z dvema goloma razlike (12:10), vendar se Saudska Arabija ni nameravala predati. V svojih vrstah je imela razpoloženega vratarja Manafa Alseeda, ki je v prvem polčasu ubranil osem strelov in bil eden izmed najpomembnejših mož pri ohranjanju stika s Slovenci.

Varovanci Borisa Deniča so tako ob polčasu vodili le za dva gola (17:15), tako da jih je v nadaljevanju čakalo še veliko dela.

Odločno nadaljevanje

Slovenski rokometaši so po povprečnem prvem polčasu po povratku iz slačilnic zaigrali odločneje in svojo prednost najprej povečali na štiri, v 43. minuti pa tudi na šest golov (24:18). Igralci Saudske Arabije so začeli izgubljati stik s Slovenci in niso našli odgovorov na njihovo odlično igro v napadu, tako da so v 48. minuti po prvem golu Marka Bezjaka zaostajali že za osem (18:26). Slovenska reprezentanca si je devet minut pred koncem dvoboja priigrala tudi dvomestno prednost (28:18), zato je Denič med vratnici lahko poslal tudi Primoža Prošta.

Čeprav je ta v zaključku tekme ubranil kar tri strele s sedmih metrov, so nasprotniki zaostanek zmanjšali na sedem (22:29), vendar je konec pripadel Slovencem, ki so zmagali z 32:22. Pri teh je bil najbolj razpoložen Gašper Marguč s šestimi goli, za igralca tekme pa je bil izbran 36-letni vratar Saudske Arabije Manaf Alseed.

Denič: Proti velikim ekipam s tako igro ne bo šlo

Selektor slovenske reprezentance Boris Denič po tekmi ni bil zadovoljen s prikazano igro svojih varovancev. »Moja ekipa ni delovala tako, kot bi morala, predvsem to velja za prvi polčas. Veliko zadev me je zmotilo na tekmi s Savdsko Arabijo, bili smo kot 'izpraznjeni baloni', v naši igri ni bilo dovolj energije. V tem trenutku še ne vem, a bržkone bomo imeli v nedeljo dva treninga, saj moramo pridobiti na tonusu in moči. V igri ena na ena smo bili porazni, premalo je bilo medsebojnega sodelovanja. Proti Savdski Arabiji se nam je izšlo, proti velikim ekipam se nam ne bo,« opozarja Denič.