SP v rokometu: Španija povsem nadigrala Slovenijo

Slovenija je v petem kolu izgubila s Španijo (26:36) in se bo v soboto v osmini finala pomerila z Rusijo v Parizu.

19. januar 2017 21.23
HANDBALL-WORLD-2017-ISL-SLO
A. V.
A. V.

Metz - Slovenski rokometaši so se s Španci na svetovnem prvenstvu pomerili za prvo mesto v skupini B in visoko izgubili - 26:36. Naša reprezentanca se bo v osmini finala v soboto pomerila z Rusijo, Španija pa v Montpellieru z Brazilijo.

V slovenski zasedbi je tokrat prišlo do spremembe, saj je namesto mladega vratarja Urha Kastelica v ekipi Urban Lesjak.

Slovenija se je s Španijo nazadnje pomerila lani v kvalifikacijah za olimpijske igre v Riu de Janeiru. Slovenci so presenetljivo slavili s 24:21. Španci in Slovenci so se doslej pomerili na 18 tekmah, tekmeci iz Pirenejskega polotoka so dobili 14 tekem, dve tekmi sta se končali z remijem, Slovenija pa je zmagala dvakrat.

Slovenci so pred današnjo tekmo s Španci premagali Angolce z 42:25, Islandce s 26:25 in Makedonce z 29:22, s Tunizijci pa so se razšli z neodločenim izidom 28:28.

Potek tekme

Slovenska uvodna postava - v vratih Matevž Skok, na krilnih položajih Darko Cingesar in Gašper Marguč, na mestu krožnega napadalca Matej Gaber ter zunanja vrsta Borut Mačkovšek, Marko Bezjak in Jure Dolenec, slednjega je v obrambi zamenjal David Miklavčič - je sprva do potankosti izpolnjevala vse naloge iz slačilnice

Takoj na začetku tekme se je z obrambo sedemmetrovke izkazal prvi slovenski vratar Matevž Skok. Španci so začeli precej nervozno, saj so zadeli šele po šestih minutah in dvajsetih sekundah.

Kaj kmalu so se Španci zbrali in prevzeli pobudo. Slovenski selektor Veselin Vujović je moral zato vzeti prvo minuto odmora. Kljub temu je Španija ves čas držala prednost dveh ali treh zadetkov, zatem pa jo je še povečala. Španska prednost je bila ob polčasu kar 18:10.

Tudi drugi polčas se je začel vse prej kot obetavno. Španci so namreč hitro povedli z 20:10, drugi polčas pa večjih pretresov ni prinesel, saj je Španija brez težav držala visoko prednost.

V slovenski reprezentanci je bil najučinkovitejši Gašper Marguč s šestimi zadetki, Blaž Janc in Jure Dolenec sta dosegla po štiri gole.