SP v rokometu: Srbkinje izločile branilke naslova

Gostiteljica prvenstva Srbija je v polfinalu premagala branilko naslova Norveško (28:25).

18. december 2013 18.50
HANDBALL-WORLD-WOMEN-POL-FRA

Beograd/Novi Sad - Rokometašice Srbije so v polfinalu domačega svetovnega prvenstva pripravile presenečenje in v četrtfinalu izločile branilke naslove z Norveške (28:25).

Začetek tekme je kazal povsem drugače, saj so Norvežanke po zaslugi izjemno razpoložene vratarke Katrine Lunda v 12. minuti vodile s 7:3, prednost pa so zadržale do konca polčasa (16:15).

Branilke naslova so tudi drugi polčas začele odlično in povedle za pet golov (20:15), vendar so domačinke v devetih minutah dosegle pet golov in izid izenačile v 48. minuti (21:21).

Srbkinjam je povratek vlil novih moči in so si z golom Andree Lekić priborile prvo vodstvo na tekmi (22:21), v 54. minuti pa so vodile že za šest (26:22), s čimer so tudi odločile četrtfinalni dvoboj.

Pri domačinkah sta bili najboljši strelki Dragana Cvijić in Sanja Damjanović z osmimi goli, pri Norvežankah pa Heidi Loke s petimi goli.

Gostiteljice prvenstva se bodo v prvem petkovem polfinalu pomerile s Poljsko (18).

Poljska izločila Francozinje

Poljakinje so na prvi četrtfinalni tekmi premagale svetovne podprvakinje Francozinje z 22:21.

Francija je bolje začela tekmo in hitro povedla z dvema goloma prednosti (5:3), vendar so se Poljakinje odzvale z delnim izidom 7:0 (10:5), prvi polčas pa sklenile s prednostjo treh golov (11:8).

V izenačenem nadaljevanju so bile Francozinje vseskozi blizu Poljakinjam (13:14, 16:17, 20:21), a so te ubranile svojo prednost in napredovale v polfinale, kjer bodo igrale proti zmagovalki dvoboja med gostiteljico Srbijo in branilko naslova Norveško.

Pri Poljski sta bili najboljši strelki Karolina Siodmiak in Alina Wojtas s petimi goli, na drugi strani pa sta jih prav toliko dosegli Allison Pineau in Siraba Dembele.

Brazilke po podaljšku porazile Madžarsko

Reprezentanca Brazilije je po dveh podaljških premagala Madžarsko s 33:31 in si zagotovila mesto med najboljšimi štrimi ekipami na prvenstvu.

Brazilke so imele po polovici tekme gol prednosti (12:11), ki pa so ga Madžarke do konca rednega dela izničile (26:26). Zmagovalca je odločil šele drugi podaljšek, ki so ga v svojo korist končale Južnoameričanke, njihove nasprotnice pa bodo zmagovalke tekme med Dansko in Nemčijo.

Največ zaslug za zmago Brazilije je imela prva strelka tekme Alexandra Nascimento (10 golov), pri Madžarski pa je bila najučinkovitejša Zsuzsanna Tomori (7).

Brazilija se bo v drugem polfinalnem obračunu pomerila z Dansko (20.45).