SRL: vodilna s pol moči, spodrsljaj Maribora

Rokometaši Maribora Branika so v domačem dvoboju z Rikom Ribnico ob polčasu vodili s +4, nato pa izgubili (25:26).

19. maj 2016 02.05
regent/rokomet

Ljubljana - Če vodilna slovenska rokometna prvoligaša tudi po sedmem kolu končnice brez težav nadaljujeta mrtvi tek na čelu razpredelnice in ju še naprej loči točka - Gorenje je pred domačimi navijači z 38:28 odpravilo Urbanscape Loko, Celje Pivovarna Laško pa na gostovanju s 37:29 zasedbo Kopra 2013 -, pa si je tretjeuvrščeni Maribor Branik privoščil domač spodrsljaj proti sosedi na lestvici Riku Ribnici, ki je bila boljša s 26:25, čeravno je na glavni odmor odnesla štiri gole zaostanka (11:15).

Jan Grebenc je v 48. minuti gostom zagotovil izenačenje na 20:20, nato pa sta bili zasedbi do konca vseskozi poravnani. Do zadnjega napada za izenačenje so sicer prišli Mariborčani, ki pa niso bili uspešni, Dušan Fidel je zgolj nastreljal tekmečevega čuvaja mreže. Ribničani so se z zmago Braniku približali na zgolj še dve točki zaostanka. »To je bila že naša peta tekma z Rikom v sezoni, štiri smo izgubili. Tokratni dvoboj je bil za nas morda celo najpomembnejši, zavzeto smo se pripravljali nanj in prvi polčas odigrali dobro tako v obrambi kot v napadu. Slab je bil začetek drugega dela, nato pa smo spet odigrali borbeno in dali vse od sebe,« je pojasnil strelec petih golov za domače moštvo Vojislav Brajović.

Koper 2013 : Celje Pivovarna Laško 29:37 (13:17)
Dvorana Bonifika, gledalcev 550, sodnika Žitnik in Teršek.
Koper: Ponikvar (1 obramba), Kocjančič (3), Vran (8), Grzentič 5, Frank, Krečič 2, Matijaševič 2, Gašperšič, Ravlija, Moljk 1, Gorela 7, Rapotec 4, Smolnik 4, Sokolič 1, Marič, Bratkovič 3; Celje: Lesjak (18 obramb), Gajič; Blagotinšek, Malus 3, Babarskas, Janc 8, Razgor 2, Marguč 1, Grošelj 2, Poteko 2, Suholežnik 1, Zarabec 4, Kodrin 2, Fižuleto, Mlakar 3, Žvižej 9 (3); sedemmetrovke: Koper 1 (0), Celje 5 (3); izključitve: Koper 10, Celje 12.

Gorenje : Urbanscape Loka 38:28 (21:15)
Rdeča dvorana, gledalcev 600, sodnici Crnojević in Kostecki-Radić (Hrvaška).
Gorenje: B. Burić (3 obrambe), Zaponšek (8); Cehte 4, Medved 2, S. Burić 3, Ovniček 1, Levc, Szyba, Skube 6, Golčar 5 (2), Šoštarič 5 (2), Kleč 1, Gams 6, Ratajec 3, Nosan 2; Loka: Vrbinc (6 obramb), Pajntar; Jesenko, Rakovec, Šibanc 2, Gartner 1, Bogdanić-Jenko 9 (3), Kavčič 10, Štremfelj, Cingesar 1, Bradeško, Rant, Bergant 3, Rebič, Kete 2; sedemmetrovke: Gorenje 4 (4), Loka 5 (3); izključitve: Gorenje 12, Loka 8.

Maribor Branik : Riko Ribnica 25:26 (15:11)
Dvorana Tabor, gledalcev 450, sodnika Mat. Pirc in Mar. Pirc.
Maribor: Kastelic (7 obramb), Škalički, Čudič; Cingesar 5, Žmavc, Kaleb 5 (4), Špelić 4, Jamnik, Poklar 2, Sok 3, Fidel, Blažič, Brajovič 5, Čagalj, Kočar, Bećiri 1; Ribnica: Klarič (6 obramb), Perovšek (2); Leban 2, Fink 4, Celmniš, Grebenc 5, Knavs, Henigman 1, Skušek 8 (6), Pucelj 1, Petek, Pahulje, Nosan 5, Kljun, Atanasov, Košmrlj; sedemmetrovke: Maribor 4 (4), Ribnica 6 (6); izključitve: Maribor 10, Ribnica 6.

Gorenje 7 6 1 0 229 : 188 62 +41
Celje PL 7 5 2 0 243 : 173 61 +71
Maribor 7 2 0 5 166 : 191 41 -25
Ribnica 7 3 2 2 189 : 193 39 -4
Koper 7 2 0 5 189 : 226 35 -37
Loka 7 0 1 6 177 : 223 31 -46

Pari 8. kola, sobota: Ribnica - Gorenje (18), Celje - Maribor (19.30), Loka - Koper (20).