Za srčno Ribnico vodstvo ob polčasu kot zmaga

Ekipa Beguša v pokalu EHF ni zdržala ritma Berlinčanov. Jan Grebenc: »Ponosen sem na ekipo in navijače.«

09. februar 2017 23.22
Riko Ribnica Fuche Berlin Ribnica 9.2.2017 [rokomet]
Peter Zalokar
Ribnica – Poraz z zvezdniško ekipo Füchse Berlin ni mogel pokvariti praznika ribniškega rokometa na zgodovinski prvi tekmi v pokalu EHF. Srčni Ribničani so v čudovitem vzdušju celo dobili prvi polčas. V drugem so jih drago stale napake, a so si vseeno prislužili stoječe ovacije in pohvale tekmecev.

Že uro pred tekmo je bilo v ribniški dvorani kot v škatlici z vžigalicami. »Saj je skoraj tako kot nekoč v celjskem Golovcu, kadar je prišel Zagreb,« se je na evforijo iz 90. let spomnila legenda tukajšnjega rokometa Tomaž Tomšič. Berlinčani, neuradni klubski svetovni prvaki, so v deželo suhe robe prispeli z zgolj ducatom rokometašev. Novi trener »lisic«, izkušeni Velimir Petković, je imel imenitno prvo sedmerko, toda ob kratki klopi malo manevrskega prostora. Ribničani so medtem mobilizirali vse enote, mnoge pomanjkljivosti pa so nadoknadili s fanatično borbenostjo.

Jan Grebenc
, ki je med tednom zaradi bolezni izgubil nekaj kilogramov, je ohranil reprezentančno formo. Njegov tretji gol je pomenil znižanje zaostanka na 9:10, zatem je na sceno stopil Patrik Leban in z dvema zadetkoma poskrbel za ekstazo na tribunah. Le kdo bi si mislil, da bodo Ribničani proti četrti ekipi bundeslige dobili prvi polčas? Tudi nadaljevanje je bilo spodbudno neporaženo ekipo 1. SRL. Novinec Rok Setnikar je razliko dvakrat dvignil na dva gola, a napad za +3 se je izjalovil, ko je drugi reprezentant Nik Henigman znova meril mimo vrat. Kdo ve, kako bi se vse razpletlo, če bi imel tudi on strelski dan? Takrat se je tekma prelomila, razlike v kakovosti, izkušnjah in tudi telesni moči so vse bolj prihajale do izraza.

Da pravljica ne bo imela srečnega konca, se je dalo naslutiti, ko je norveški reprezentant Kent Robin Tønnesen v 48. minuti zadel za 17:20, še bolj, ko je odlični Petar Nenadić ukradel dve žogi in obakrat zadel prazno mrežo. Ribničani, pri katerih se je izkazal vratar Jošt Perovšek, so se pogumno borili do konca in bili za predstavo nagrajeni z gromkim aplavzom. »Fantastično vzdušje! Hvala tudi EHF, ki nam je dovolila igrati doma. Bolje, da je 1000 ljudi v dvorani s 500 sedeži kot 2000 ljudi v dvorani s 5000 sedeži. Prikazali smo odlično predstavo, zlasti v prvem polčasu, češnjo na torti je dodal Jošt. V drugem polčasu smo poceni zapravili nekaj žog in to je Berlin, znal izkoristiti. Vseeno sem ponosen na soigralce in navijače,« je povedal Grebenc, strelec petih golov.

Gostujoči trener Petković, ki je pokal EHF osvojil že pred 26 leti z Borcem, ni mogel prehvaliti »palčka« iz Ribnice. »Vedel sem, da ne bo enostavno, a nisem pričakoval tako močnega odpora. Ribnica dobro dela, je polna samozavesti in že dolgo ni izgubila. Na vse to sem opozarjal igralce in ob polčasu se jih vprašal, zakaj mi niso verjeli. Potem so se le zresnili ter se izognili negotovi končnici. Vse pohvale Ribnici za super tekmo in imenitno vzdušje. Verjamem, da bo odščipnila točko Gudmeju ali St. Raphaelu in nam pomagala do prvega mesta v skupini.«

»Če nas tako pohvali takšno trenersko ime, potem smo lahko res ponosni. Vsa čast igralcem, klubu, sponzorjem in navijačem za čudovit večer,« pa je dejal Beguš, ki ga naslednja evropska tekma čaka prihodnjo soboto na Danskem, še prej pa bo v nedeljo v Ribnici prvoligaški derbi s Koprom.