Wozniackijeva slavila še drugič, Halepova prva polfinalistka

Danka Caroline Wozniacki je na zaključnem turnirju premagala Poljakinjo Agnieszko Radwansko, Simona Halep je prva polfinalistika.

23. oktober 2014 13.45
TENNIS-WTA-SIN

Singapur - Danska tenisačica Caroline Wozniacki je na zaključnem turnirju sezone vpisala še drugo zmago, potem ko je po dveh nizih premagala Poljakinjo Agnieszko Radwansko (7:5, 6:3).

Poljakinja je imela v uvodu pokazala več in z brejkom v drugi igri povedla z 2:0, a se je Danka hitro vrnila v igro in v šesti igri izenačila na 3:3. Wozniackijeva je nato uspešno zapretila ob koncu niza in ob izidu 5:5 izkoristila brejk priložnost, v sledeči igri pa unovčila prvo zaključno žogico.

Drugi niz se je začel po željah Wozniackijeve, ki je po treh igrah vodila z 2:1, a je Radwanska z dvema zaporednima igrama poskrbela za preobrat (3:2). Konec niza je znova pripadel Danki, ki je pri rezultatu 3:3 odvzela servis nasprotnici, z dobrim serviranjem povišala na 5:3 in za konec brez izgubljene točke dobila tudi deveto igro.

Šarapova znova izgubila

Caroline Wozniacki se je z drugo zmago povsem približala napredovanju v polfinale, kamor pa se še ni uvrstila, saj je v drugem dvoboju skupine Čehinja Petra Kvitova premagala Rusinjo Marijo Šarapovo (6:3, 6:2).

Rusinja je spodbudno začela dvoboj in v prvem nizu povedla z 2:0, vendar pa je do konca niza osvojila le eno samo igro. Čehinja je dobro igro prenesla tudi v drugi niz in povedla s 5:0, Šarapova pa je odgovorila z dvema zaporednima igrama, s čimer pa ni mogla preprečiti poraza.

Halepova prva polfinalistka

V današnjem dvoboju rdeče skupine je Američanka Serena Williams z dvema izgubljenima igrama premagala Kanadčanko Eugenie Bouchard (6:1, 6:1).

Čeprav je Bouchardova osvojila le dve igri, pa je s tem pomagala Romunki Simoni Halep, ki se je kot prva uvrstila v polfinale zaključnega turnirja.

Singapur, zaključni turnir (bela skupina)

Caroline Wozniacki (Dan/8) - Agnieszka Radwanska (Pol/6) 7:5, 6:3;

Petra Kvitova (Češ/3) - Marija Šarapova (Rus/2) 6:3, 6:2.