Đoković predal dvoboj v Dubaju, Cervantes izločil Rolo v Sao Paulu

Prvi igralec sveta Novak Đoković je v četrtfinalu turnirja v Dubaju predal dvoboj s Špancem Felicianom Lopezom.

25. februar 2016 17.08
25. februar 2016 17.23
TENNIS-MEN/DUBAI
M. Ž.
M. Ž.

Dubaj - Prvi igralec sveta Novak Đoković je v četrtfinalu turnirja ATP v Dubaju doživel prvi letošnji poraz, potem ko je zaradi poškodbe očesa moral predati dvoboj proti Špancu Felicianu Lopezu.

Srb je bil v Dubaju na pragu novega izjemnega uspeha, saj se je na sedemnajstih zaporednih turnirjih ATP uvrstil v finale, zdaj pa se je njegov niz končal v Dubaju.

Novak Đoković je imel proti Felicianu Lopezu vidne težave in je v devetih igrah naredil 18 neizisiljenih napak, nato pa po koncu prvega niza, ki ga je izgubil s 3:6, predal dvoboj. Srb je tako zabeležil prvi poraz v tem koledarskem letu (14-1), v katerem že ima dve lovoriki (Katar, OP Avstralije).

Feliciano Lopez se je tako na račun Đokovićeve poškodbe uvrstil v polfinale, kjer bo njegov nasprotnik Ciprčan Marcos Baghdatis, preostali polfinalni par pa tvorita Švicar Stan Wawrinka in Avstralec Nick Kyrgios.

Cervantes premočan za Rolo

Sao Paulo - Slovenski tenisač Blaž Rola je na turnirju serije ATP v Sao Paulu izgubil dvoboj drugega kola proti Špancu Inigu Cervantesu s 6:7 in 6:7.

Blaž Rola se je danes zoperstavil Špancu, ki je na lestvici ATP 95 mest višje (65:160) in mu po dveh urah tudi moral priznati premoč.

Cervantes je uvodni niz začel prepričljivo in po petih igrah vodil s 4:1, Rola pa se ni predal in si z borbeno igro v zaključku priboril celo prednost s 6:5. Španec je v naslednji igri uspešno serviral in izsilil podaljšano igro, ki jo je dobil s 7:4.

Drugi niz je bil bolj izenačen. Slovenec in Španec sta bila po štirih igrah izenačena na 2:2, pri čemer je Cervantes zapravil pet break žogic, Rola pa tri. Ob koncu je Roli uspel break in po enajstih igrah vodil s 6:5, a mu je nasprotnik v naslednji igri vrnil z enako mero in ponovno je sledila podaljšana igra. V tej je Španec dobil prvih pet točk in na koncu zmagal s 7:1.

Iniga Cervantesa v tretjem kolu čaka dvoboj s četrtim nosilcem, Argentincem Federicom Delbonisom.

Dubaj, četrtfinale ATP (2,674 milijona dolarjev)

Feliciano Lopez (Špa/6) - Novak Đoković (Srb/1) 6:3, predaja;

Stan Wawrinka (Švi/2) - Philipp Kohlschreiber (Nem/8) 7:5, 6:1;

Marcos Baghdatis (Cip) - Roberto Bautista Agut (Špa/4) 7:5, 6:0;

Nick Kyrgios (Avs) - Tomaš Berdych (Češ/3) 6:4, 6:4.

Sao Paulo, drugo kolo ATP (499.056 dolarjev)

Inigo Cervantes (Špa) - Blaž Rola (Slo) 7:6 (4), 7:6 (1);

Gastao Elias (Por) - Santiago Giraldo (Kol) 6:4, 6:3;

Pablo Cuevas (Uru/3) - Facundo Bagnis (Arg) 6:3, 7:5;

Federico Delbonis (Arg/4) - Diego Schwartzman (Arg) 3:6, 6:4, 6:2;