Đoković prek Nadala v finale Indian Wellsa

Novak Đoković je bil v polfinalu mastersa v Indian Wellsu s 7:6 in 6:2 boljši od Rafaela Nadala. V finalu tudi Raonić.

19. marec 2016 22.22
19. marec 2016 22.42
SPO-TEN-WTA-2016-BNP-PARIBAS-OPEN---DAY-12
M. Ž.
M. Ž.

Indian Wells - Prvi igralec sveta Novak Đoković je v polfinalu mastersa v Indian Wellsu po dveh nizih premagal Rafaela Nadala (7:6, 6:2) in si priboril mesto v nedeljskem finalu, kjer bo njegov nasprotnik Miloš Raonić.

Đoković in Nadal sta igrala 48. medsebojni obračun, razmerje zmag pa je 25:23 za Srba, ki je dobil zadnjih šest dvobojev. Nadal je Đokovića nazadnje premagal leta 2014 na Roland Garrosu.

Rafael Nadal je bil na začetku dvoboja boljši od Đokovića in mu v drugi igri odvzel servis za vodstvo z 2:0, vendar pa mu je prvopostavljeni Srb hitro vrnil z enako mero in izid poravnal na 2:2. Španski tenisač je imel pri vodstvu s 5:4 tudi eno zaključno žogo, a se je Srb rešil in izsilil podaljšano igro. V tej je Đoković dobil štiri izmed prvih petih točk, nato nasprotniku dopustil, da je izenačil na 5:5, za konec pa dobil preostali točki.

Drugi niz je bil izenačen do pete igre, nato pa je Novak Đoković pri vodstvu s 3:2 odvzel servis Nadalu in po sedmih igrah vodil s 5:2, za konec pa v osmi igri izkoristil šesto zaključno žogo. Dvoboj je trajal uro in 58 minut.

Na drugem polfinalnem obračunu je Kanadčan Miloš Raonić s 6:3, 3:6 in 6:3 premagal Belgijca Davida Goffina. Raonić se bo tako še šestič v karieri zoperstavil Đokoviću, proti kateremu še ni zmagal.

Indian Wells, polfinale ATP (7.037.595 dolarjev)

Novak Đoković (Srb/1) - Rafael Nadal (Špa/4) 7:6 (5), 6:2;

Miloš Raonić (Kan/12) - David Goffin (Bel/15) 6:3, 3:6, 6:3.