Đoković uspešno začel lov na prvo lovoriko v Cincinnatiju

V drugem kolu močnega mastersa 1000 je srbski teniški igralec s 7:5 in 6:2 odpravil Francoza Benoita Paireja.

20. avgust 2015 07.18
Cincinnati Tennis
J. P., Delo.si

Cincinnati - Čeprav z igro ni blestel, je prvopostavljeni Novak Đoković brez težav preskočil drugo kolo teniškega turnirja ATP masters 1000 z nagradnim skladom 3.826.655 ameriških dolarjev v Cincinnatiju. Po uri in 40 minutah igre je namreč s 7:5 in 6:2 odpravil nepostavljenega Francoza Benoita Paireja, zdaj pa ga v osmini finala čaka trinajsti nosilec, Belgijec David Goffin, ki ni Noleta v dosedanjih dveh medsebojnih obračunih še nikdar spravil na kolena.

Potem ko sta v uvodnem nizu oba tekmeca po enkrat oddala servis, je bil Đoković v maratonski deseti igri, ki je trajala kar 29 točk (!), kar sedemkrat v priložnosti za še drugi brejk, s katerim bi dobil niz, a se je Francoz vselej izvlekel. No, v dvanajsti igri prvega niza je bil Srb le uspešnejši in je izkoristil že prvo zaključno žogico. Drugi niz je bil zgolj še formalnost, saj je Paire kar trikrat dovolil tekmecu, da mu je odščipnil servis, tudi v zadnji igri, čeravno je vodil že s 40:15.

»Benoita cenim kot igralca in kot človeka. Uči me francoščine, saj z mano ne govori angleško. Trener me je pred dvobojem opozoril, naj pričakujem nepričakovano. Pri Paireju je res težko predvideti, kakšen udarec ti bo poslal z druge strani mreže,« je poudaril Đoković, ki ni v Cincinnatiju še nikdar zmagal, štirikrat je namreč pokleknil v finalu, po dvakrat pred Rogerjem Federerjem in Andyjem Murrayem, ki je sinoči zaustavil domačega veterana Mardyja Fisha, ki je pred tem v uvodnem kolu zmagal prvič po dveletni suši.