Đoković v Cincinnatiju zlahka izločil Wawrinko

Novak Đoković je v četrtfinalu mastersa v Cincinnatiju premagal Stana Wawrinko s 6:4 in 6:1.

21. avgust 2015 18.05
21. avgust 2015 18.35
SPO-TEN-WTA-WESTERN--SOUTHERN-OPEN---DAY-7

Cincinnati - Prvi igralec sveta Novak Đoković je v četrtfinalu mastersa v Cincinnatiju s prepričljivo igro izločil petopostavljenega Švicarja Stana Wawrinko (6:4, 6:1).

Srbski tenisač danes ni imel težkega dela. V 63 minutah je izkoristil vse štiri brejk priložnosti, pot do zmage pa mu je olajšala tudi slaba predstava Švicarja, ki je storil 33 neizsiljenih napak.

Uvodni niz je bil izenačen do devete igre, v kateri je Đoković na servis svojega nasprotnika povedel s 40:15 in unovčil prvo brejk žogo (5:4), v naslednji igri pa je uspešno serviral za zmago v nizu.

V drugem nizu je bil Đoković občutno boljši in je dobil uvodne štiri igre, pri izidu 5:1 pa je izkoristil prvo zaključno žogo in Wawrinki zadal 18. poraz na medsebojnih dvobojih (razmerje zmag 18:4).

Đoković bo v polfinalu igral z Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovom, ki je po dveh nizih premagal šestega nosilca, Švicarja Tomaša Berdycha (6:4, 6:2).

Murray proti Federerju

V polfinale se je uvrstil tudi Škot Andy Murray, ki je bil po treh nizih boljši od Francoza Richarda Gasqueta (4:6, 6:1, 6:4)

Njegov nasprotnik bo drugi nosilec, Švicar Roger Federer, ki je brez večjih težav premagal Španca Feliciana Lopeza (6:3, 6:4).

Murray in Federer sta doslej odigrala 24 medsebojnih dvobojev, razmerje zmag je 13:11 v korist Švicarja.

Williamsova za finale proti Svitolini

Prvopostavljena Američanka Serena Williams (na spodnji sliki) je imela v četrtfinalu veliko dela, saj je Srbkinjo Ano Ivanović premagala po treh nizih in skupno 109 minutah igre (3:6, 6:4, 6:2).

Srbkinja je v prvem nizu trikrat odvzela servis nasprotnici in zmagala s 6:3. Drugega je bolje začela Američanka in povedla s 3:0, a je Ivanovićeva dobila nadaljne štiri igre. Šesta nosilka je nato servirala za prednost dveh iger, vendar ji je prva igralka sveta odvzela servis in kasneje niz dobila s 6:4.

Začetek odločilnega niza je pripadel Ivanovićevi, ki si je priborila vodstvo 2:0, preostanek niza pa je bil na strani Williamsove, ki si je s šestimi zaporednimi igrami priigrala mesto v polfinalu.

Američanka se bo tam pomerila z Ukrajinko Jelino Svitolino, ki je presenetila sedmopostavljeno Čehinjo Lucie Šafarovo (6:4, 2:6, 6:0).

Cincinnati, četrtfinale mastersa (4,46 milijonov ameriških dolarjev)

Novak Đoković (Srb/1) - Stan Wawrinka (Švi/5) 6:4, 6:1;

Aleksandr Dolgopolov (Ukr) - Tomaš Berdych (Češ/6) 6:4, 6:2.

Andy Murray (VB/3) - Richard Gasquet (Fra/12) 4:6, 6:1, 6:4;

Roger Federer (Švi/2) - Feliciano Lopez (Špa) 6:3, 6:4.

Cincinnati, četrtfinale WTA (2,7 milijonov am. dolarjev)

Serena Williams (ZDA/1) - Ana Ivanović (Srb/6) 3:6, 6:4, 6:2.

Jelina Svitolina (Ukr/14) - Lucie Šafarova (Češ/7) 6:4, 2:6, 6:0;

Simona Halep (Rom/3) - Anastazija Pavljučenkova (Rus) 7:6 (3), 6:2;

Jelena Janković (Srb) - Anna Karolina Schmiedlova (Slk) 6:4, 6:2.