Bedene v Umagu obstal pred zadnjo oviro

Aljaž Bedene je v kvalifikacijah ATP turnirja izgubil dvoboj tretjega kola kvalifikacij ostal brez nastopa v glavnem delu.

21. julij 2014 15.58
21. julij 2014 19.22
tlo tenis

Umag - Slovenski tenisač Aljaž Bedene je v Umagu izgubil dvoboj tretjega kola kvalifikacij proti Slovaku Andreju Martinu (6:3, 4:6, 2:6) in ostal brez nastopa v glavnem delu turnirja.

Bedene je v prvem nizu prikazal odlično igro in dobil štiri od prvih petih iger. Pri rezultatu 1:1 je prvič odvzel servis nasprotniku in to ponovil v peti igri (4:1). Slovak je odgovoril z brejkom v šesti igri in nato znižal na 3:4, Bedene pa je pravočasno ustavil njegov povratek in najprej povedel s 5:3, nato pa je v deveti igri še tretjič odvzel servis svojemu nasprotniku (6:3).

V drugem nizu se je razmerje moči nagnilo na stran Slovaka. Ta je že v uvodni igri izkoristil prvo brejk žogico in priigrano prednost tudi podvojil (2:0). Ljubljančan je imel velike težave in je v tretji igri sicer znižal na 1:2, vendar je Slovak dobil nadaljne tri igre in se približal zmagi v nizu (5:1). Ko je že kazalo na to, da se bo Martin v drugem nizu sprehodil do zmage, je Bedene pokazal boljšo igro, svojemu nasprotniku v naslednjih treh igrah prepustil le tri točke in znižal na 4:5. A Ljubljančanu žal ni uspelo rešiti drugega niza, ki ga je izgubil s 4:6.

Odločilni niz je bolje začel Martin in v prvi igri odvzel servis Bedenetu, v drugi igri pa je povišal na 2:0. Ljubljančan je našel pot iz težkega položaja in je v tretji igri znižal na 1:2, v sledeči pa je izkorstil prvo brejk žogico v nizu in izenačil na 2:2. Bedne je imel v peti igri priložnost, da rezultat obrne sebi v prid, a je izgubil svojo servisno igro (2:3), v nadaljevanju pa je povsem popustil in do konca niza ni osvojil niti igre (2:6).

Kavčič dobro začel v Astani

Blaž Kavčič je dobil svoj prvi dvoboj na turnirju serije challenger v Astani, kjer je v prvem kolu premagal Rusa Karena Hačanova s 6:4 in 6:2.

Kavčič bo v drugem kolu igral z zmagovalcem dvoboja med Britancem Davidom Ricom in Kazahstancem Dimitrijem Popkovom.