Brown v Halleju izločil Nadala

Španec Rafael Nadal je v osmini finala turnirja v Halleju izgubil proti Nemcu Dustinu Brownu s 4:6, 1:6.

12. junij 2014 18.53
12. junij 2014 19.11
TENNIS-ATP-GER

Halle - Prvi igralec sveta in zmagovalec OP Francije, Rafael Nadal, ni dobro začel z nastopi na travnatih igriščih, saj je izgubil že svoj uvodni dvoboj turnirja v Halleju, kjer ga je v osmini finala premagal Nemec Dustin Brown (6:4, 6:1).

Nemški predstavnik, ki na lestvici ATP zaseda 85. mesto, je favoriziranemu nasprotniku trikrat odvzel servis. Prvič je to storil v deseti igri uvodnega niza, ko je s prvim brejkom povedel s 6:4.

Nemec je tudi v drugem nizu igral odlično in v drugi igri izkoristil novo brejk priložnost za vodstvo z 2:0, to pa je ponovil v četrti igri, ko je imel že štiri igre prednosti (4:0), za zmago nad prvim igralcem sveta pa je na koncu potreboval le 59 minut.

»V svoji karieri sem dosegel kar nekaj velikih zmag, tokrat pa se je prvič zgodilo, da sem se pomeril s številko ena. Igral sem doma in na travnati podlagi, ki je moja najljubša. Vse se mi je »poklopilo«, igral sem agresivno in zelo dobro serviral,« je povedal Brown, ki se bo v četrtfinalu pomeril s svojim rojakom Philippom Kohlschreiberjem.

Federer s težavami prek Souse

Za razliko od Nadala pa je bil v Halleju uspešen drugopostavljeni Švicar Roger Federer, ki je s težavami premagal Portugalca Joaa Souso (6:7, 6:4, 6:2).

Federer je uvodni niz izgubil po podaljšani igri, kar pa ga ni zmedlo. Izkušeni 32-letni Švicar je v drugem nizu izkoristil brejk priložnosti v sedmi igri in po vodstvu s 4:3 izgubil le še igro (6:4), v odločilnem nizu pa je bil še bolj prepričljiv in je nasprotniku prepustil le dve igri (2:6).

»Pomembno je bilo, da sem ostal miren, pravzaprav mislim, da sem s takšno zmago pridobil več samozavesti. V prvem delu dvoboja sem moral ostati miren, v zadnjem nizu in pol pa je bila moja igra že občutno boljša, tako da sem zelo vesel,« je po zmagi dejal Federer, čigar naslednji nasprotnik bo Tajvanec Lu Yen-hsun.

Murray izpadel v Queensu

Do presenečenja je prišlo tudi na turnirju v Queensu, kjer je v osmini finala izpadel branilec naslova Andy Murray. Tretjepostavljeni Škot je moral priznati premoč Čehu Radeku Štepaneku, ki je po uri in 54 minutah zmagal s 7:6 in 6:2.

»Ko igraš proti najboljšim igralcem na svetu, moraš prikazati svojo najboljšo igro. Proti Murrayju sem iz sebe izvlekel največ in dosegel veliko zmago,« je bil vesel Štepanek, ki bo v četrtfinalu igral z Južnoafričanom Kevinom Andersonom.