Davisov pokal: Slovenca brez zmage

Od Blaža Role je bil Marius Copil boljši s 7:5, 6:3 in 7:6, od Grege Žemlje pa Adrian Ungur s 4:6, 4:6, 6:3, 7:6 in 6:4.

04. marec 2016 18.04

Arad - Slovenska teniška reprezentanca je s porazoma odprla dvoboj Davisovega pokala proti Romuniji. Na gostovanju v Aradu je moral namreč naš najvišje rangirani »lopar« Blaž Rola, ki na svetovni jakostni lestvici drži 160. mesto, sprva brez osvojenega niza priznati premoč nižje uvrščenemu Mariusu Copilu (202. na razpredelnici), ki se je po dokaj izenačenem obračunu, dolgem dve uri in 16 minut, naposled veselil s 7:5, 6:3 in 7:6 (5). Dvanajst dni mlajši Romun se je do zmage dokopal predvsem z odličnim začetnim udarcem in kar 17 doseženimi asi.

Še veliko bolj razumljiv pa je bil drugi dvoboj med prvim romunskim igralcem Adrianom Ungurjem, ta hip 193. igralcem sveta, in drugim slovenskim Grego Žemljo, ki je resda rangiran dvanajst mest višje, a se po novi preboleli virozi ne počuti optimalno. Vse je že dišalo po izenačenju na 1:1, saj je Gorenjec že vodil z 2:0 v nizih, a ga je nato zmanjkalo, Ungur pa je na krilih podpore s tribun zrežiral popoln zasuk in se veselil zmage s 4:6, 4:6, 6:3, 7:6 (3) in 6:4. S tem si je slovenska izbrana vrsta v 1. kolu prve evro-afriške skupine precej priprla vrata za končno zmago, ni pa uresničila niti kapetanovih ambicij za uvodni dan - Blaž Trupej bi bil namreč zadovoljen že z izidom 1:1 v zmagah.

Jutri bo Trupej v igri dvojic v ogenj poslal Aljaža Radinskega in Tomislava Ternarja, ki bosta skušala nuditi čim čvrstejši odpor Florianu Mergei in Horii Tecauju, ki na svetovni jakostni lestvici v konkurenci dvojic držita enajsto in tretje mesto in sta kajpak nesporna favorita.

Romunija : Slovenija 1:0