Dobro izkoristila srečo pri žrebu

Polona Hercog po zmagi nad Španko Lourdes Dominguez Lino v 2. kolu Roland Garrosa.

Objavljeno
24. maj 2016 01.04
Saša Verčič
Saša Verčič
Pariz – Edina slovenska igralka v posamični konkurenci Roland Garrosa, Polona Hercog, je s pridom izkoristila priložnost, ki se ji je ponudila z odličnim žrebom. V 1. kolu pariškega teniškega turnirja za veliki slam je namreč v dveh nizih ugnala komaj 112. igralko sveta, Lourdes Dominguez Lino.

Polona Hercog na turnirjih za veliki slam še nikdar ni bila nosilka – od tega sicer v svojih najboljših letih ni bila veliko oddaljena, saj je bila na svetovni lestvici najvišje na 35. mestu –, kar preprečuje dvoboje z drugimi postavljenimi igralkami v prvih dveh kolih, a glede tega je imela v svojih uvodnih partijah doslej na Roland Garrosu izjemno srečo. Le v prvem nastopu v glavnem žrebu, v katerega se je leta 2009 prebila iz kvalifikacij, je že v 1. kolu naletela na nosilko, Aliso Klejbanovo, tedaj št. 23 (in jo tudi premagala) in lani na 24. Shuai Peng, ki pa je bila poškodovana in se je po osmih izgubljenih igrah vdala. Tudi tokrat se je za začetek izognila visoko uvrščeni tekmici, srečo pri žrebu pa izkoristila za eno redkih letošnjih zmag, šele četrto v glavnih žrebih turnirjev …

V obeh nizih si je življenje resda po nepotrebnem nekoliko zapletla, saj je v prvem vodila s 5:1 in servirala, pa dvakrat izgubila igro na svoj začetni udarec, v drugem pa si je priigrala prednost s 3:1 in 4:2, a je o zmagovalki kljub temu odločal tie-break. Po uri in 44 minutah je bilo 6:4, 7:6 (4), s čemer je Hercogova ubranila lanske točke, prislužila pa si je tudi 60.000 €. »Žreb je bil res dokaj dober in treba je bilo izkoristiti priložnost. V bistvu je bilo v tem dvoboju vse v mojih rokah, kolikor sem sama naredila z agresivno igro, toliko sem tudi dobila. V določenih trenutkih sem bila zelo zadovoljna z igro. Da, lahko pa tudi rečem, da je bila to zelo potrebna zmaga, še posebej na grand slamu,« je ocenila Hercogova, ki se bo v naslednjem kolu pomerila s 33. s svetovne lestvice Barboro Strycovo. Proti Čehinji ima Štajerka odličen izkupiček, saj je dobila vse tri medsebojne dvoboje, a ta podatek ne sme zavesti. Nazadnje sta se namreč merili leta 2011, Sytrcova pa je odtlej močno napredovala, lani z 20. mestom dosegla tudi najvišjo uvrstitev v karieri, v Pariz pa je pripotovala s četrtfinalom zelo močnega turnirja v Rimu.

Hercogova je včeraj dolgo čakala na svoj dvoboj 1. kola, saj je po pričakovanju prirediteljem živce spet paral dež, a na koncu dneva so pod streho spravili celo več dvobojev, kot je bilo pričakovati glede na vremensko napoved. Stan Wawrinka je prestal težko preizkušnjo proti Lukašu Rosolu ter se po dobrih treh urah boja in petih odigranih nizih izognil »zgodovinskemu dosežku«, da bi kot prvi branilec naslova na Roland Garrosu izpadel v 1. kolu. Težko delo je imela tudi četrtopostavljena Garbiñe Muguruza, a se je rešila, za razliko od nekdanje finalistke Sare Errani, sedme nosilke Roberte Vinci, 17. Karoline Pliškove, ne nazadnje tudi Sabine Lisicki, ki je izgubila z Veronico Cepede Royg, 161. z lestvice WTA …