Dolgopolov izpadel v prvem kolu Delray Beacha

Peti nosilec teniškega turnirja v Delray Beachu, Aleksander Dolgopolov, je v prvem kolu izgubil proti Ivanu Dodigu.

26. februar 2013 10.17
Memphis Tennis

Delray Beach - V ameriškem Delray Beachu poteka moški teniški turnir z nagradnim skladom 455.775 ameriških dolarjev, kjer so ponoči potekali dvoboji prvega kola.

Gledalci so videli hitro slovo petega nosilca, Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, ki ga je premagal Hrvat Ivan Dodig (6:3, 6:3). Hrvaški igralec, sicer 62. z lestvice ATP, je na dvoboju izkoristil vse štiri priložnosti za »break« in favoriziranega Ukrajinca (22.) izločil po 57 minutah igre. Dodigov se bo v drugem kolu srečal z Rusom Jevgenijem Donskojem, ki je bil boljši od Belgijca Steva Darcisa (7:6, 6:3).

Dvakratni zmagovalec turnirja, Belgijec Xavier Malisse, je uspešno prestal svoj prvi obračun. Osmopostavljeni Malisse je s 6:3 in 6:3 premagal Kolumbijca Alejandra Fallo, ki je izkoristil le eno izmed desetih priložnosti za odvzem servisa. Malissov drugi nasprotnik bo boljši iz para Ryan Harris - Daniel Munoz-De La Nava.

V prvem kolu je bil uspešen tudi tretji nosilec Sam Querrey. Američan se je zoperstavil rojaku Michaelu Russellu in dobil uvodni niz (6:2), nato pa je nasprotnik sredi drugega predal dvoboj zaradi poškodbe noge. Querreyjev naslednji nasprotnik bo zmagovalec dvoboja med Američanom Jamesom Blakeom in Latvijcem Ernestsom Gulbisem.