V 2. kolu mastersa v Monte Carlu je Roger Federer premagal Radeka Štepaneka, Rafael Nadal pa Tejmuraza Gabašvilija.

16. april 2014 10.43
16. april 2014 13.37
TENNIS-ATP-MON
M. Ž., Š. Ro., Delo.si

Monte Carlo - Švicarski tenisač Roger Federer je brez težav napredoval v osmino finala mastersa v Monte Carlu, potem ko je bil danes boljši od Čeha Radeka Štepaneka (6:1, 6:2).

Izkušeni Švicar je že v prvi igri dvoboja odvzel servis svojemu nasprotniku in po treh igrah vodil s 3:0, nato se je v četrti vrnil po zaostanku z 0:40 in povišal na 4:0. Štepanek se je »kravati« izognil z dobljeno šesto igro (1:5), nato pa je četrti igralec sveta po slabih 23 minutah uspešno sklenil prvi niz (6:1).

Roger Federer je v uvodni igri drugega niza še drugič odvzel servis Štepaneku in v drugi igri potrdil priborjeni break (2:0). V nadaljevanju je sledil boljši odpor Čeha, ki se je svojemu nasprotniku dvakrat približal na igro (1:2, 2:3) in imel v šesti tudi dve break priložnosti, vendar je Federer ohranil mirne živce in si priboril vodstvo s 4:2.

Radeku Štepaneku sta se zapravljeni priložnosti hitro maščevali, saj mu je Federer v naslednji igri še tretjič odvzel servis in povedel s 5:2, nato pa je s svojo servisno igro zaokrožil dvoboj, ki je trajal 52 minut (6:1, 6:2).

Rogerja Federerja po zmagi nad Štepanekom tudi v osmini finala čaka obračun s Čehom, tokrat bo njegov nasprotnik 47. igralec sveta Lukaš Rosol.

V Monte Carlu je danes svoj prvi dvoboj odigral tudi prvi nosilec Španec Rafael Nadal. Proti Rusu Tejmurazu Gabašviliju je zmagal s 6:4 in 6:1, potem ko je v prvem nizu osvojil kar šest iger zapored. V drugem je tako povedel s 4:0, zmotil ga ni niti break Rusa za 4:1. Izkoristil je že prvo žogic za zmago in po 72 minutah napredoval v osmino finala, kjer ga čaka Italijan Andreas Seppi, ki je v 2. kolu s 7:6, 5:7 in 6:4 premagal Španca Pabla Andujara.

»Začel sem zelo počasi, on pa je udarjal agresivno in močno. V prvem dvoboju sem še iskal pravi ritem, zato se mi je primerilo nekaj dolgih žog. V drugem nizu sem se že počutil bolj udobno in igral bolje,« je ocenil Nadal.

Tretjepostavljeni Švicar Stanislas Wawrinka je presenetljivo hitro opravil s Hrvatom Marinom Čilićem s 6:0 in 6:2, njun dvoboj je trajal le 45 minut. Prvi niz je trajal le 18 minut, nato pa je Švicar nekoliko upočasnil ritem.

Monte Carlo, drugo kolo ATP (2,884 milijona evrov)

Roger Federer (Švi/4) - Radek Štepanek (Češ) 6:1, 6:2;

Fabio Fognini (Ita/10) - Roberto Bautista Agut (Špa) 7:6 (6), 6:4;

Lukaš Rosol (Češ) - Michael Llodra (Fra) 6:4, 6:4;

Milos Raonic (Kan/8) - Yen-Hsun Lu (Taj) 6:7 (4), 6:2, 6:1;

Andreas Seppi (Ita) - Pablo Andujar (Špa) 7:6 (5), 5:7, 6:4;

Tommy Robredo (Špa/11) - Julien Benneteau (Fra) 4:6, 6:0, 6:1;

Rafael Nadal (Špa/1) - Tejmuraz Gabašvili (Rus) 6:4, 6:1;

Stanislas Wawrinka (Švi/3) - Marin Čilić (Hrv) 6:0, 6:2;