Goffin popeljal Belgijo v vodstvo, Tsonga izenačil (VIDEO)

David Goffin je Belgiji prinesel prvo zmago v finalu Davisovega pokala, premagal je Lucasa Pouilleja.

24. november 2017 15.23
TENNIS-DAVISCUP-FINAL/
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Lille - Belgijska moška teniška reprezentanca je na finalnem dvoboju svetovne skupine Davisovega pokala proti Franciji povedla z 1:0. Za prvo belgijsko točko v Lillu je poskrbel njen najboljši igralec David Goffin, ki je po uri in 59 minutah premagal Lucasa Pouilleja s 7:5, 6:3 in 6:1.

Izid je izenačil ta hip najboljši francoski igralec na lestvici ATP Jo-Wilfried Tsonga. Trenutno 15. igralec na svetu je vseskozi prevladoval ter po uri in 46 minutah ukanil Darcisa, sicer 76. igralca na lestvici ATP s 6:3, 6:2 in 6:1. V soboto bo na sporedu igra dvojic Richard Gasquet/Pierre-Hugues Herbert - Ruben Bemelmans/Joris de Loore, v nedeljo pa še dva posamična dvoboja Tsonga - Goffin in Pouille - Darcis. Zmagala bo ekipa, ki bo prva osvojila tri točke.

Francija je doslej devetkrat osvojila Davisov pokal, nazadnje leta 2011, ob tem ima še osem porazov v finalu, zadnjič ga je izgubila leta 2014. Belgija doslej še nikoli ni osvojila najbolj prestižno reprezentančno tekmovanje na svetu, oba svoja finalna obračuna je izgubila. Prvega davnega leta 1904, drugega pa pred dvema letoma proti Veliki Britaniji.

FRANCIJA - BELGIJA 0:1

Lucas Pouille - David Goffin 5:7, 3:6, 1:6;
Jo-Wilfried Tsonga - Steve Darcis 6:3, 6:2, 6:1.