Hercogova dobila napet uvodni obračun v Pragi

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je v 1. kolu turnirja v Pragi premagala Britanko Heather Watson.

27. april 2015 18.54
TENNIS/
Š. Ro., Delo.si

Praga - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je v 1. kolu turnirja WTA v Pragi preživela napet uvodni obračun. Britanko Heather Watson, 40. igralko sveta, ki je prav lani zmagala v češkem glavnem mestu (še na turnirju ITF), je Mariborčanka premagala s 7:5, 3:6 in 7:6 (5).

Hud boj je trajal kar tri ure in 10 minut. V zelo izenačenem prvem nizu je Hercogovi uspel break v 11. igri, potem ko je izkoristila svojo šesto priložnost za odvzem servisa pa tudi prišla do prednosti niza. V drugem nizu je nato 24-letna Štajerka vodila že s 3:1, a nato zapravila prednost breaka, Britanka pa je osvojila kar šest iger zapored. V napetem odločilnem nizu je Hercogova znova vodila, toda prednost s 4:1 zapravila, v podaljšani igri pa se vrnila po zaostanku in prišla do pomembne zmage.

V 2. kolu se bo Hercogova, ki spet sodeluje s trenerjem Željkom Krajanom, pomerila proti domačinki Katerini Siniakovi, 76. igralki sveta.