Hercogova prek prve nasprotnice v Riu de Janeiru

Polona Hercog je v prvem kolu turnirja WTA v Riu de Janeiru izločila Američanko Jennifer Brady s 6:4 in 6:2.

15. februar 2016 18.28
15. februar 2016 18.46
TENNIS/

Rio de Janeiro - Mariborčanka Polona Hercog je uspešno začela turnir serije WTA v Riu de Janeiru, kjer je v prvem kolu premagala Američanko Jennifer Brady s 6:4 in 6:2.

Hercogova v Riu nastopa kot peta nosilka in na prvem dvoboju je upravičila svoj status, za zmago proti Američanki, ki je 136 mest nižje na lestvici WTA, pa je potrebovala 88 minut.

Polona Hercog je dvoboj začela suvereno in povedla z 2:0, vendar pa ji je Bradyjeva hitro vrnila z enako mero in izenačila na 2:2. Slovenska tenisačica je ponovno prevzela pobudo in si priborila prednost dveh iger (4:2), kar pa je znova zapravila (4:4). Na koncu niza se je le zbrala in pri izidu 5:4 izkoristila prvo zaključno žogo.

Drugi niz je bil izenačen le prve štiri igre, nato pa je Hercogova pri izidu 2:2 zagospodarila na igrišču in dobila preostale štiri igre.

Mariborčanka bo v drugem kolu igrala z zmagovalko dvoboja med Brazilko Beatriz Haddad Maio in Romunko Sorano Cirsteo.

Rio de Janeiro, prvo kolo WTA (250.000 dolarjev)

Polona Hercog (Slo/5) - Jennifer Brady (ZDA) 6:4, 6:2;

Danka Kovinić (Čgo/3) - Sachia Vickery (ZDA) 6:3, 5:7, 6:4;

Shelby Rogers (ZDA) - Andreea Mitu (Rom/8) 6:2, 6:2;

Ana Bogdan (Rom) - Gabriela Ce (Bra) 6:2, 6:3;

Veronica Cepede Royg (Par) - Anna Tatishvili (ZDA) 6:7 (4), 6:1, 6:3.

Dubaj, prvo kolo WTA (2.000.000 dolarjev)

Julia Görges (Nem) - Svetlana Kuznecova (Rus/8) 6:0, 6:1;

Andrea Petkovic (Nem) - Camila Giorgi (Ita) 6:2, 6:1;

Coco Vandeweghe (ZDA) - Karolina Pliškova (Češ/6) 7:6 (5), 6:1;