Hopmanov pokal: Nemci po preobratu premagali Francoze, Avstralci prek Murrayja in druščine

Nemška reprezentanca je na Hopmanovem pokalu z 2:1 premagala Francijo in vknjižila svojo prvo zmago.

06. januar 2016 15.08
M. Ž.
M. Ž.

Perth - Nemška teniška reprezentanca je na svojem drugem dvoboju Hopmanovega pokala igrala proti Franciji in po preobratu slavila z 2:1. Velika Britanija z Andyjem Murrayjem na čelu je morala priznati premoč eni od dveh avstralskih ekip, potem ko je drugi igralec sveta nenadejano vpisal kar dva poraza.

Dvoboj  Med Francijo in Nemčijo se za slednjo ni začel dobro, saj je Sabine Lisicki po 97 minutah izgubila proti Caroline Garcia (2:6, 6:7). Nemško reprezentanco je tako moral reševati 18-letni Alexander Zverev, 83. igralec sveta, ki se je zoperstavil deset let starejšemu Kennyju De Schepperju (148.). Mladi Nemec je uspešno prestal preizkušnjo in po 59 minutah suvereno zmagal s 6:2 in 6:2.

O zmagovalcu je naposled odločala igra dvojic. V prvem nizu sta bila boljša Nemca s 6:4, v drugem sta Francoza vrnila udarec in po podaljšani igri slavila s 7:6, odločilni niz pa je pripadel Nemcema, ki sta zmagala z 10:6 in svoji reprezentanci priborila prvo zmago v tekmovanju.

V drugem današnjem dvoboju je ekipa »Avstralija Zelena« z 2:0 ugnala Veliko Britanijo, potem ko je Andy Murray najprej izgubil posamični dvoboj z Nickom Kyrgiosom, nato pa skupaj s Helen Watson še igro dvojic.

Po dveh kolih ima zelena ekipa Avstralije dve zmagi, po eno pa Velika Britanija in Nemčija.

Serena Williams odpovedala nastope

Ameriška reprezentanca se bo morala na letošnjem turnirju znajti brez prve igralke sveta Serene Williams. V ameriški reprezentanci so nanjo računali že od samega začetka, vendar je v ponedeljek zaradi oteklega kolena odpovedala svoj dvoboj proti Ukrajinki Jelini Svitolini - Ukrajina je dobila dvoboj z 2:1 -, zdaj pa je sporočila, da bo izpustila tudi preostanek turnirja. Namesto nje bo igrala Vicki Duval.

Hopmanov pokal, skupina B

Nemčija - Francija 2:1

Sabine Lisicki (Nem) - Caroline Garcia (Fra) 2:6, 6:7 (5);

Alexander Zverev (Nem) - Kenny De Schepper (Fra) 6:2, 6:2;

Alexander Zverev/Sabine Lisicki (Nem) - Kenny De Schepper/Caroline Garcia (Fra) 6:4, 6:7 (6), 10:6.

Avstralija zelena - Velika Britanije 2:1

Nick Kyrgios - Andy Murray 6:4, 7:6 (5)

Daria Gavrilova - Heather Watson 7:6 (7:2), 2:6, 5:7

Nick Kyrgios/Daria Gavrilova - Andy Murray/Heather Watson 6:2, 6:7 (0), 11:9