Kavčič v Winnipegu ostal brez lovorike

Blaž Kavčič je v finalu turnirja serije challenger v Winnipegu izgubil proti Japoncu Goju Soedi s 7:6, 4:6 in 2:6.

17. julij 2016 15.48
17. julij 2016 16.02
Tenis/Portorož
M. Ž.
M. Ž.

Winnipeg - Slovenski tenisač Blaž Kavčič ostaja pri štirinajstih lovorikah na turnirjih serije challenger, potem ko je v finalu turnirja v Winnipegu moral priznati premoč petemu nosilcu, Japoncu Goju Soedi s 7:6, 4:6 in 2:6.

Slovenec in Japonec sta v prvem nizu izkoristila po tri break žoge in o zmagovalcu je odločala podaljšana igra, ki jo je s 7:4 dobil Kavčič.

V drugem nizu je pobudo prevzel Soeda in Kavčiču znova trikrat odvzel servis za zmago s 6:4, s čimer je izsilil odločilni tretji niz.

Tudi v tem je več pokazal peti nosilec in unovčil eno izmed dveh break priložnosti za zmago s 6:2, dvoboja je bila konec po 2 urah in 34 minutah.

Blaž Kavčič, ki na lestvici ATP zaseda 452. mesto, je za uvrstitev v finale prejel 5,715 evrov in 55 točk jakostne lestvice.

Halepovi trinajsta lovorika

Peta igralka sveta, Romunka Simona Halep, je zmagovalka turnirja serije WTA v Bukarešti. Prvopostavljena Romunka je v finalu povsem nadigrala Latvijko Anastazijo Sevastovo, ki ji ni prepustila niti ene same igre (6:0, 6:0).

Simona Halep je tako osvojila svojo drugo letošnjo lovoriko in trinajsto v karieri, z zmago v Bukarešti pa si je prislužila 38,641 evrov in 280 točk jakostne lestvice WTA.

Ramos v Baastadu do premiernega naslova

Na turnirju serije ATP v Baastadu je zmagal Španec Albert Ramos, ki je v finalu po dveh nizih premagal rojaka Fernanda Verdasca s 6:3 in 6:4.

28-letni Ramos si je s tem priboril svojo prvo lovoriko na turnirjih serije ATP. Za zmago se je moral boriti 86 minut, v katerih je nasprotniku petkrat odvzel servis (5/9) in osvojil deset točk več (67:57).

Albert Ramos si je z zmago prislužil 82,450 evrov in 250 točk jakostne lestvice, Verdascu pa bo v uteho 43,430 evrov in 150 točk.

Winnipeg, polfinale challengerja (75.000 evrov)

Go Soeda (Jap/5) - Blaž Kavčič (Slo) 6:7 (4), 6:4, 6:2.