Klepačeva in Srebotnikova skupno pot začeli s po eno zmago in porazom

Slovenska teniška naveza je v četrtfinalu Dubaja pokleknila pred tajvansko-hrvaško dvojico Chuang-Jurak.

18. februar 2016 17.26

Dubaj - Četrtfinalni dvoboj močnega turnirja WTA z nagradnim skladom 2.000.000 ameriških dolarjev v Dubaju je bil usoden za novoformirano slovensko teniško dvojico, Andrejo Klepač in Katarino Srebotnik. Nepostavljena naveza, ki je pred tem na kolena spravila favorizirani Čehinji Andreo Hlavačkovo in Lucie Hradecko, sicer tretji nosilki turnirja, je nato po hudem boju klecnila pred izkušeno tajvansko-hrvaško navezo Chia-Jung Chuang in Darijo Jurak, ki je bila po uri in 23 minutah boljša s 6:1, 4:6 in 12:10.

Po neenakovrednem začetku, v uvodnem nizu sta namreč poznejši zmagovalki izkoristili vse tri priložnosti za brejk, sta Koprčanka in Velenjčanka le zavihali rokave in v drugem nizu tekmicama preprečili, da bi jima iz šestih priložnosti spet »sneli« začetni udarec, sami pa sta se vendarle dokopali do prvega brejka in izsilili še tretji niz, v katerem pa so odločale malenkosti. Srebotnikova, ki je v karieri osvojila že 36 turnirjev v konkurenci dvojic, in Klepačeva, ki je bila doslej uspešna štirikrat, imata torej zdaj na skupni poti v žepu po eno zmago in poraz.