Brisbane - Slovenska tenisačica Andreja Klepač se je v paru z Rusinjo Alo Kudrjavcevo uvrstila v četrtfinale WTA turnirja v Brisbaneu.
Slovensko-ruski par se je v osmini finala pomeril s kanadsko-poljsko navezo Gabriela Dabrowski/Alicja Rosolska in slavil s 7:5 in 6:0.
Klepačeva in Kudrjavceva sta za zmago potrebovali 70 minut. V prvem nizu sta imeli nekaj težav in po obetavnem začetku, ko sta vodili s 3:1, zapravili priborjeno prednost in po devetih igrah celo zaostajali (4:5), na koncu pa se reševali v podaljšani igri, ki sta jo dobili s 7:5. Drugi niz je bil povsem na strani slovensko-ruske naveze, ki je dobila vseh šest iger.
Slovenko in Rusinjo v četrtfinalu čaka zelo visoka ovira, saj bosta njuni nasprotnici prvi nosilki, Švicarka Martina Hingins in Indijka Sania Mirza.
Brisbane, drugo kolo ATP (461.330 ameriških dolarjev)
Dominic Thiem (Avt/8) - Denis Kudla (ZDA) 6:3, 6:2;
Kei Nišikori (Jap/2) - Mihail Kukuškin (Kaz) 6:3, 6:4;
Marin Čilić (Hrv/3) - Chung Hyeon (JKo) 7:5, 7:6 (3).
Brisbane, drugo kolo WTA (1.000.000 am. dolarjev)
Samantha Crawford (ZDA) - Belinda Bencic (Švi/7) 7:5, 7:5;
Angelique Kerber (Nem/4) - Madison Brengle (ZDA) 6:3, 6:0;
Andrea Petkovic (Nem) - Ekaterina Makarova (Rus) 7:5, 6:4;
Viktorija Azarenka (Blr) - Ysaline Bonaventure (Bel) 6:3, 6:2.
Ženske dvojice, drugo kolo
Andreja Klepač/Ala Kudrjavceva (Slo/Rus/4) - Gabriela Dabrowski/Alicja Rosolska (Kan/Pol) 7:6 (5), 6:0.
Shenzen, drugo kolo WTA (500.000 am. dolarjev)
Agnieszka Radwanska (Pol/1) - Shuai Zhang (Kit) 6:1, 7:5;
Qiang Wang (Kit) - Vania King (ZDA) 7:6 (3), 6:3;
Anna-Lena Friedsam (Nem) - Irina Begu (Rom/3) 7:5, 3:2 (predaja);
Katerina Siniakova (Češ) - Zarina Dijas (Kaz/7) 6:0, 6:4;
Eugenie Bouchard (Kan/6) - Nicole Gibbs (ZDA) 6:4, 6:2;
Timea Babos (Mad) - Monica Niculescu (Rom/4) 6:1, 6:4;
Alison Riske (ZDA) - Su-Wei Hsieh (Tal) 3:6, 7:5, 6:1.
Auckland, drugo kolo WTA (250.000 am. dolarjev)
Tamira Paszek (Avt) - Svetlana Kuznjecova (Rus) 6:2, 6:3;
Caroline Wozniacki (Dan/3) - Christina McHale (ZDA) 6:0, 6:2;
Nao Hibino (Jap) - Darja Kazatkina (Rus) 7:5, 2:6, 7:5;
Julia Görges (Nem) - Barbora Zahlavova Strycova (Češ/7) 6:4, 7:6 (7);
Kirsten Flipkens (Bel) - Irina Falconi (ZDA) 6:1, 4:6, 6:2;
Alexandra Dulgheru (Rom) - Marina Erakovic (NZl) 7:6 (4), 6:3;
Sloane Stephens (ZDA/5) - Carina Witthöft (Nem) 3:6, 6:1, 6:3;
Naomi Broady (VBr) - Jelena Ostapenko (Lat) 4:6, 7:6 (4), 7:5.