Kližan zmagovalec v Rotterdamu, Thiem v Buenos Airesu

Slovak Martin Kližan je v finalu turnirja v Rotterdamu premagal Francoza Gaëla Monfilsa in osvojil četrto karierno lovoriko.

14. februar 2016 17.58
14. februar 2016 18.14
Netherlands Tennis ABN AMRO

Rotterdam - Slovak Martin Kližan je na turnirju v Rotterdamu slavil četrto turnirsko zmago v karieri, potem ko je v finalu po treh nizih premagal Francoza Gaëla Monfilsa s 6:7, 6:3 in 6:2.

Slovak in Francoz sta bila v uvodnem nizu zelo izenačena in dobila svojih šest servisnih iger, zato je sledila podaljšana igra. V tej je imel premoč Monfils, ki je pri izidu 1:1 zabeležil šest zaporednih točk in niz odločil v svoj prid.

Kližan se je v drugem nizu hitro pobral in pri izidu 3:3 dobil naslednje tri igre ter izsilil tretji niz. Tudi v tem je imel premoč in povedel s 5:0, za konec pa v osmi igri izkoristil tretjo zaključno žogo.

Slovaški tenisač je tako na najboljši način zaključil turnir, na katerem se ga je prijel vzdevek »Kralj povratkov«. Kližan je namreč na poti do finala ubranil kar osem zaključnih žog svojih nasprotnikov - pet v četrtfinalu proti Špancu Robertu Bautisti Agutu, tri pa v polfinalu proti Francozu Nicolasu Mahutu.

»Ne morem verjeti, da sem osvojil turnir. Na vsakem dvoboju sem se boril po najboljših močeh. V teh dneh sem moral odigrati več zelo napornih dvobojev, tako da sem se moral zelo boriti za vsako zmago. Ubranil sem številne zaključne žoge in ne morem verjeti, kaj mi je uspelo,« je bil vesel Kližan, ki je za zmago prejel 363.400 evrov in 500 točk za lestvico ATP.

Thiemu turnir v Buenos Airesu

Na ATP turnirju v Buenos Airesu je zmagal Avstrijec Dominic Thiem, ki je v finalu po 2 urah in 28 minutah porazil Španca Nicolasa Almagra (7:6, 3:6, 7:6).

Avstrijec, ki je v polfinalu presenetljivo izločil prvopostavljenega Španca Rafaela Nadala, je na dvoboju z Almagrom igral vse prej kot prepričljivo, saj je trikrat izgubil svoj servis in storil tudi pet dvojnih napak, vendar pa na koncu osvojil več točk (115:110) in dvignil zmagovalno lovoriko.

Za 22-letnega Dominica Thiema je to četrta turnirska zmaga, preostale tri je dosegel v lanski sezoni (Nice, Umag, Gstaad).