Na novi teniški lestvici je od slovenskih igralcev napredoval le Tom Kočevar Dešman, ki se je dvignil za 30 mest.

24. oktober 2016 10.07
China Tennis Shanghai Masters
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Zaključek teniške sezone bo očitno minil v lovu Škota Andyja Murraya na prvo mesto lestvice ATP, kjer sicer že kar nekaj časa kraljuje Srb Novak Đoković. A je slednji s slabim drugim delom sezone dovolil, da se mu je britanski zvezdnik povsem približal.

Murray taostraja za okoli 1500 točk, zmanjšati jih bo skušal ta teden na turnirju ATP na Dunaju. Če želi prehiteti Srba, ki se že pripravlja na zadnja dva turnirja v Parizu in Londonu, potrebuje niz zmag vse do finala.

V najboljši deseterici na lestvici sicer ni večjih sprememb, 9. in 10. mesto sta zamenjala le Avstrijec Dominic Thiem in Čeh Tomaš Berdych, ki je v ponesrečeni sezoni izgubil še eno mesto in mu po dolgem času grozi izpad iz »top 10«.

Najvišjeuvrščeni slovenski igralci so ta teden na lestvici ATP skupaj izgubili 39 mest. Najbolj je nazadoval Blaž Kavčič, ki je zdrsnila za 21 mest, Grega Žemlja je padel na 169. mesto in ostaja najboljši Slovenec, Blaž Rola pa je 230. Od slovenskih igralcev je ta teden svetla izjema Tom Kočevar Dešman, ki je naredil preskok za 30 mest, tako da je zdaj spet četrti najvišjeuvrščeni Slovenec.

Od slovenskih igralcev bo ta teden igral le Žemlja; iz ZDA se je preselil na turnirje serije challenger v Avstralijo.

Osebni rekord Dalile Jakupovič

Na ženski teniški lestvici se uvrstitve najboljših, ki se bodo ta teden pomerile na zaključnem turnirju sezone v Singapurju, niso spremenile.

Sta pa dve Slovenki občutno izboljšali svoja položaja. Dalila Jakupovič je s 153. mestom dosegla osebni rekord, z dobrimi igrami v Nigeriji pa je za 30 mest poskočila tudi Tadeja Majerič. Slednja je v Lagosu igrala dva finala v dveh tednih na turnirjih serije ITF. Prvega je dobila, drugega pa izgubila. Za igralko, ki je bila leta 2013 že na 111. mestu, je to lepa spodbuda za nadaljnje delo.

Od Slovenk ostaja na prvem mestu Polona Hercog, ki je ta teden na 140. mestu.