Murray v Queensu opravil z Verdascom, Klepačeva izgubila v Birminghamu

Andy Murray je drugem kolu turnirja v Queensu premagal Španca Fernanda Verdasca s 7:5 in 6:4.

18. junij 2015 16.36
18. junij 2015 17.12
TEN/

Queens - Škotski tenisač Andy Murray se je na turnirju serije ATP v Queensu brez večjih težav uvrstil v četrtfinale, potem ko je po 92 minutah premagal Španca Fernanda Verdasca (7:5, 6:4).

Prvopostavljeni Škot je Španca premagal enajstič v karieri (razmerje 11:1), edini poraz je doživel leta 2009 v Avstraliji.

Murray je v prvi polovici prvega niza prikazal odlično igro in povedel s 3:0, po petih igrah pa je vodil s 4:1. Španec je ob visokem zaostanku ni predal in je s serviranjem znižal na 2:4, v naslednji igri je izkoristil prvo break priložnost in se približal na igro, v osmi igri pa je izid poravnal na 4:4. Ob koncu niza je več pokazal Škot, ki je pri vodstvu s 6:5 unovčil tretjo zaključno žogo.

Prvega nosilca je na začetku drugega niza čakalo veliko dela, saj je imel njegov nasprotnik v prvih treh igrah štiri break priložnosti, a je Škot ohranil mirne živce in ubranil vse štiri, izid pa je bil 2:1 v njegovo korist. Murray in Verdasco sta v nadaljevanju prikazala izenačeno igro, rezultat je bil trikrat poravnan (2:2, 3:3, 4:4), nato pa je Škot prvi vodstvu s 5:4 izkoristil drugo zaključno žogo in se veselil uvrstitve v četrtfinale.

»To ni bil enostaven dvoboj, Fernando je močan igralec s fantastičnimi udarci. Danes ni serviral dobro (naredil je 10 dvojnih napak, op. p.), zaradi česar sem imel veliko priložnosti za osvojitev točk. Mislim, da sem igral nekoliko bolje kot v prvem dvoboju,« je dejal Škot.

Murray se bo tam pomeril z Luksemburžanom Gillesom Müllerjem, ki je po treh nizih izločil lanskega prvaka, Bolgara Grigorja Dimitrova (6:4, 7:6).

Klepačeva izgubila v Birminghamu

Na ženskem turnirju serije WTA v Birminghamu je bila neuspešna Andreja Klepač, ki je v prvem kolu ženskih dvojic s Tajvanko Hao-Ching Chan izgubila proti drugima nosilkama, Madžarki Timei Doboš in Francozinji Kristini Mladenović s 5:7, 6:4, 6:10.

Na tem turnirju tako ni več slovenskih predstavnic, saj je Katarina Srebotnik že včeraj izgubila prvi dvoboj v konkurenci ženskih dvojic.

Queens, drugo kolo ATP (1,7 milijona evrov)

Andy Murray (VB/1) - Fernando Verdasco (Špa) 7:5, 6:4;

Gilles Müller (Luk) - Grigor Dimitrov (Bol/6) 6:4, 7:6 (5);

John Isner (ZDA) - Feliciano Lopez (Špa/8) 7:6 (5), 6:7 (9), 7:6 (4);

Viktor Troicki (Srb) - Marin Čilić (Hrv/4) 6:7 (8), 6:2, 6:3.

Halle, osmina finala ATP (1,7 milijona evrov)

Kei Nišikori (Jap/2) - Dustin Brown (Nem) 7:5, 6:1;

Jerzy Janowicz (Pol) - Alejandro Falla (Kol) 6:2, 5:7, 6:2;

Andreas Seppi (Ita) - Tommy Robredo (Špa/5) 6:2, 6:7 (6), 6:3;

Gaël Monfils (Fra/4) - Mihail Kukuškin (Kaz) 7:6 (1), 6:4.

Birmingham, drugo kolo WTA (641.000 evrov)

Karolina Pliškova (Češ/6) - Johanna Konta (VBr) 3:6, 6:3, 6:4.

Osmina finala

Simona Halep (Rom/1) - Klara Koukalova (Češ) 6:1, 6:3;

Kristina Mladenović (Fra) - Barbora Zahlavova Štrycova (Češ/10) 7:6 (4), 6:2;

Carla Suarez (Špa/3) - Svetlana Kuznecova (Rus/13) 6:3, 6:4;

Karolina Pliškova (Češ/6) - Zarina Diyas (Kaz) 6:2, 6:2;

Katerina Siniakova (Češ) - Christina McHale (ZDA) 6:4, 6:0;

Angelique Kerber (Nem/4) - Jelena Janković (Srb/15) 6:4, 6:2.

Ženske dvojice, prvo kolo

Timea Daboš/Kristina Mladenović (Mad/Fra/2) - Andreja Klepač/Hao-Ching Chan (Slo/Taj) 7:5, 4:6, 10:6.