Murray z zmago na Dunaju še bližje Đokoviću

V finalu turnirja na Dunaju je Andy Murray s 6:3 in 7:6 (6) premagal Jo-Wilfrieda Tsongaja.

30. oktober 2016 15.58
TENNIS-ATP-AUT
Š. Ro.
Š. Ro.

Dunaj - Britanski teniški zvezdnik Andy Murray je zmagovalec teniškega turnirja ATP na Dunaju. Prvi nosilec je v finalu s 6:3 in 7:6 (6) premagal šestopostavljenega Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja in tako prišel do sedmega turnirskega naslova v sezoni. S tem je naredil nov korak k prvemu mestu na jakostni lestvici. Olimpijski prvak lahko prvo mesto prevzame Srbu Novaku Đokoviću, če sledenji ne pride v finale pariškega mastersa prihodnji teden, Murray pa mora zmagati.

Murray je zmagal že 15. zapored, osvojil je turnirja v Pekingu in v Šanghaju, zdaj pa prišel še do 42. lovorike v karieri. Na Dunaju je že zmagal tudi leta 2014.

Čiliću turnir v Baslu

Hrvat Marin Čilić pa je zmagal na turnirju v Baslu. Četrti nosilec je v finalu premagal tretjega, Japonca Keija Nishikorija, s 6:1 in 7:6 (5). Za Čilića je bila to zelo pomembna zmaga v boju za uvrstitev na zaključni turnir v Londonu, za to zdaj potrebuje dobre nastope še na turnirju v Parizu naslednji teden.

Hrvat je osvojil svoj drugi letošnji turnir, prvega je dobil avgusta v Cincinnatiju, kjer je v finalu premagal Andyja Murrayja. Skupno ima 16 turnirskih zmag in 27 nastopov v finalih, za uspeh v Baslu, kjer so gledalci videli ponovitev finala US opna leta 2014, pa je prejel 387.100 evrov in 500 točk ATP, s katerimi se bo prebil na deseto mesto računalniške lestvice.