Murrayjevo boleče slovo v Šanghaju

Britanec Andy Murray je v osmini finala turnirja v Šanghaju izgubil proti Špancu Davidu Ferrerju (2:6, 6:1, 6:2).

09. oktober 2014 18.52
TENNIS-ATP-CHN

Šanghaj - Škotski tenisač Andy Murray je v osmini finala mastersa v Šanghaju izgubil proti Špancu Davidu Ferrerju s 6:2, 1:6 in 2:6.

Murray je v prvem nizu prikazal dobro igro, izkoristil dve izmed petih brejk priložnosti ter svojemu nasprotniku prepustil le dve igri.

Sledil je odločen odgovor Španca, ki je v drugi igri drugega niza prvič odvzel servis Murrayju in povedel z 2:0, nato pa je v šesti igri izkoristil prvo brejk priložnost (5:1) ter dobil tudi sedmo igro za zmago v nizu.

Tudi odločilni niz je bil na strani Ferrerja, ki je v tretji igri še tretjič odvzel servis Britancu za vodstvo z 2:1, v sedmi igri to ponovil (5:2) in v osmi izkoristil prvo zaključno žogico.

Za Murrayja, ki se bori za uvrstitev na zaključni turnir osmerice v Londonu, je bil današnji poraz zelo boleč, saj ga je Ferrer z zmago prehitel na devetem mestu in dodatno zmanjšal njegove možnosti za preboj med elitno osmerico.

Osmo mesto, ki je vodi na zaključni turnir, trenutno pripada Kanadčanu Milošu Raoniću (3750 točk), David Ferrer zaostaja za 35 točk (3715), Andy Murray pa jih ima 3655.

Đoković izgubil niz v osmini finala

Davida Ferrerja v četrtfinalu Šanghaja čaka izjemno težka naloga, saj bo njegov nasprotnik prvi igralec sveta, Srb Novak Đoković, ki je bil po treh nizih boljši od Kazahstanca Mihaila Kukuškina (6:3, 4:6, 6:4).

Đoković se je že v tretji igri uvodnega niza znašel na preizkušnji, saj si je Kukuškin priboril prvo brejk žogico, ki pa je ni izkoristil. Srb je tako povedel z 2:1 in v osmi igri unovčil svojo prvo brejk priložnost za vodstvo s 5:3, v naslednji igri pa je potrdil zmago v nizu.

Kukuškin je drugega začel prepričljivo in v drugi igri odvzel servis Đokoviću ter priigrani brejk potrdil v tretji igri (3:0). Kazahstanec si je v osmi igri priboril prvo žogico za zmago v nizu, vendar pa je Srb vendarle ubranil svojo servisno igro in se približal na 3:5, nato pa v deveti igri sam odvzel servis nasprotniku. Kukuškin mu ni ostal dolžan in je že v sledeči igri izkoristil tretjo žogico za zmago v nizu.

Novak Đoković je v zadnjem nizu zagrozil že na samem začetku, vendar pa je zapravil obe brejk priložnosti. Srb je novo priložnost dočakal v peti igri, v kateri je bil bolj uspešen in je z brejkom povedel s 3:2, prednost pa je zadržal vse do konca in je po skupno 126 minutah napredoval v četrtfinale.

Šanghaj, osmina finala mastersa ATP (4.195.895 ameriških dolarjev)

Novak Đoković (Srb/1) - Mihail Kukuškin (Kaz) 6:3, 4:6, 6:4;

Roger Federer (Švi/3) - Roberto Bautista-Agut (Špa/14) 6:4, 6:2;

Feliciano Lopez (Špa) - John Isner (ZDA/13) 6:3, 6:4;

Mihail Južnij (Rus) - Juan Monaco (Arg) 5:7, 6:3, 6:2;

David Ferrer (Špa/5) - Andy Murray (VBr/11) 2:6, 6:1, 6:2;

Tomas Berdych (Češ/6) - Ivo Karlović (Hrv) 6:3, 6:4;

Gilles Simon (Fra) - Malek Jaziri (Tun) 6:2, 6:3;

Julien Benneteau (Fra) - Jack Sock (ZDA) 6:3, 6:4.

Tianjin, osmina finala WTA (250.000 dolarjev)