Španec Rafael Nadal se je v Indian Wellsu prebil v 3. kolo. Tožil bo nekdanjo francosko ministrico za šport.

14. marec 2016 10.38
M. Ž.
M. Ž.

Indian Wells - Španski tenisač Rafael Nadal je uspešno začel turnirj serije ATP v Indian Wellsu, kjer je dobil dvoboj drugega kola z Luksemburžanom Gillesom Müllerjem (6:2, 2:6, 6:4).

Španec, ki je bil v prvem kolu prost, je za zmago proti Müllerju potreboval 2 uri in 11 minut, v katerih je nasprotniku štirikrat odvzel servis (4/12), hkrati pa je ubranil 11 izmed 14 break priložnosti svojega nasprotnika ter dosegel deveto zmago v sezoni.

»To je bila zame pomemben uspeh, saj sem zadnje tri poraze doživel po treh oziroma petih nizih, zato sem potreboval tako zmago,« je dejal Nadal.

Četrti nosilec turnirja bo v tretjem kolu igral proti rojaku Fernandu Verdascu, proti kateremu je dobil 14 izmed 17 dvobojev, letos pa doživel boleč poraz v prvem kolu OP Avstralije.

Španec s tožbo nad Bachelotovo

Španec je po zmagi tudi napovedal tožbo proti nekdanji francoski ministrici za šport Roselyne Bachelot, ki je pred časom dejala, da je Nadal večji del sezone 2012 najverjetneje izpustil zaradi pozitivnega dopinškega testa.

»Naveličal sem se poslušati obtožbe na račun dopinga. V preteklosti se za te stvari nisem menil, zdaj pa bom ukrepal. To je bila zadnja tovrstna obtožba. Tožil jo bom in tudi vsakega naslednjega človeka, ki bo namignil na kaj podobnega,« je povedal Nadal.

Đoković neprepričljiv proti Fratangelu

Prvi igralec sveta in branilec naslova v Indian Wellsu, Srb Novak Đoković, je po pričakovanjih napredoval v tretje kolo, vendar pa je bila njegova zmaga proti Američanu Bjornu Fratangelu vse prej kot prepričljiva (2:6, 6:1, 6:2).

Američan, ki na lestvici ATP zaseda 149. mesto, je na samem začetku dvoboja presenetil prvopostavljenega Srba in mu v prvih štirih igral odvzel obe servisni igri za vodstvo s 4:0, niz pa je dobil s 6:2.

Novak Đoković je v nadaljevanju stvari le postavil na svoje mesto in v naslednjih dveh nizih svojemu nasprotniku prepustil le tri igre, dvoboj je trajal uro in 46 minut.

Prvopostavljeni Đoković bo v tretjem kolu igral proti Nemcu Philippu Kohlschreiberju.

Indian Wells, drugo kolo ATP (7.037.595)

Novak Đoković (Srb/1) - Bjorn Fratangelo (ZDA) 2:6, 6:1, 6:2;

Philipp Kohlschreiber (Nem/27) - Denis Kudla (ZDA) 6:0, 6:1;

Feliciano Lopez (Špa/18) - Guillermo Garcia-Lopez (Špa) 6:2, 6:2;