Nadal po mogočnem zasuku strt v maratonskem petem nizu

Od španskega teniškega zvezdnika je bil v osmini finala Wimbledona uspešnejši Luksemburžan Gilles Müller.

10. julij 2017 23.54

London - Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je v dvoboju osmine finala tretjega letošnjega turnirja velike četverice v Wimbledonu debele štiri ure in tri četrt lomil odpor 26. nosilca, Gillesa Müllerja, a ga ni strl. Prekaljeni 34-letni Luksemburžan je sicer zapravil prednost dveh nizov, zato pa ostal v finišu petega hladen kot špricer in se v sedmem medsebojnem obračunu veselil druge zmage. Zanimivo: tudi prvič je Rafo spravil na kolena na sveti travi, davnega leta 2005.

Danes je v dvoboju preobratov zmagal s 6:3, 6:4, 3:6, 4:6 in 15:13, predvsem po zaslugi vrhunskega začetnega udarca, saj je primazal neverjetnih 30 asov, poraženec sedem manj. Müller je tako izenačil svoj najboljši dosežek na turnirjih velikega slama, v četrtfinale se je namreč že prebil tudi na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku davnega leta 2008. Zdaj ga na poti k dosežku kariere čaka sedmopostavljeni Hrvat Marin Čilić, ki je imel danes najmanj dela med vsemi, saj je Špancu Robertu Bautisti oddal pičlih šest iger.

Müller je po uri in četrt že vodil z 2:0, a mu je Španec, ki je sicer porazno izkoriščal priložnosti za brejk - iz šestnajstih poskusov je bil uspešen zgolj dvakrat - vrnil v enaki meri in izsilil peti niz, v katerem je bil poznejši zmagovalec vselej pol koraka spredaj. Prvi dve zaključni žogici si je zagotovil v deseti igri, a sta leteli v prazno, tekmeca sta nato do konca igrala še debelo uro in pol, živce pa je uspešneje krotil nižje postavljeni igralec, ki si je vmes priigral še dve zaključni žogici (Nadal niti ene), izkoristil pa je peto v 18. igri. Dvoboja je bilo konec po štirih urah in 48 minutah in je bil seveda najdaljši na letošnjem Wimbledonu.