Nadal in Troicki finalista Stuttgarta

Španec Rafael Nadal in Srb Viktor Troicki se bosta jutri pomerila v finalu turnirja ATP v Stuttgartu.

13. junij 2015 15.46
13. junij 2015 15.58
TENNIS-ATP-ESP-FRA

Stuttgart - Španski tenisač Rafael Nadal je v polfinalu turnirja v Stuttgartu po 79 minutah premagal Francoza Gaëla Monfilsa (6:3, 6:4) in se bo jutri boril za svojo 66. lovoriko v karieri.

Prvopostavljeni Nadal je Monfilsa premagal že enajstič v karieri (razmerje 11:2), Francoz pa ga je nazadnje premagal pred tremi leti v Dohi.

Španec je v prvem nizu zapretil v šesti igri, ko je pri vodstvu s 3:2 izkoristil četrto break priložnost in podvojil prednost, niz pa je končal v deveti igri.

Gaël Monfils se je v drugem nizu dobro boril s prvim nosilcem in si v četrti igri priigral break priložnost, vendar pa jo je Nadal ubranil in izenačil na 2:2. Španec je nato v deveti igri še drugič odvzel servis nasprotniku in povedel s 5:4, v naslednji igri pa je brez izgubljene igre zaokrožil dvoboj.

Troicki izločil Čilića

Drugi finalist je Srb Viktor Troicki, ki je bil po treh nizih boljši od drugopostavljenega Hrvata Marina Čilića (6:3, 6:7, 7:6).

Troicki je v uvodnem nizu dobil prve tri igre in po sedmih igrah vodil s 5:2. V naslednji igri je imel na servis Čilića prvo break priložnost, ki je ni izkoristil, niz pa je končal v deveti igri.

Drugi niz je bil zelo izenačen in nobeden izmed igralcev ni imel več kot igre prednosti. O zmagovalcu je odločala podaljšana igra, ki jo je s prepričljivih 7:1 dobil Hrvat in izsilil tretji niz.

Marin Čilić je imel na začetku odločilnega niza več od igre, v peti igri odvzel servis nasprotniku in kasneje povedel s 4:2, a je Troicki odgovoril z dvema zaporednima igrama. Polfinalista sta bila po dvanajstih igrah ponovno izenačena na 6:6 in znova je bila potrebna podaljšana igra. Tokrat je bila na strani Srba, ki je povedel s 5:0 in pri vodstvu s 6:2 izkoristil prvo zaključno žogo.

Stuttgart, polfinale ATP (574.965 evrov)

Rafael Nadal (Špa/1) - Gaël Monfils (Fra/4) 6:3, 6:4;

Viktor Troicki (Srb/8) - Marin Čilić (Hrv/2) 6:3, 6:7 (1), 7:6 (2).

's-Hertogenbosch, polfinale ATP (537.050 evrov)

Nicolas Mahut (Fra) - Robin Haase (Niz) 5:7, 6:3, 6:4;

David Goffin (Bel/2) - Gilles Müller (Luk) 7:6 (4), 6:4.