Nadal se je v Indian Wellsu maščeval Verdascu

Rafael Nadal je v 3. kolu turnirja v Indian Wellsu premagal rojaka Fernanda Verdasca s 6:0 in 7:6. Slovo Klepačeve in Srebotnikove.

16. marec 2016 10.15
M. Ž.
M. Ž.

Indian Wells - Četrti nosilec turnirja v Indian Wellsu, Španec Rafael Nadal, je bil v tretjem kolu boljši od svojega rojaka Fernanda Verdasca s 6:0 in 7:6, s čimer si je zagotovil mesto v osmini finala.

Rafael Nadal je za zmago potreboval uro in 41 minut ter Verdascu zadal petnajsti poraz na medsebojnih tekmah (15:3), hkrati pa se mu je maščeval za poraz v prvem kolu letošnjega OP Avstralije.

Četrtopostavljeni Španec je bil v prvem nizu razred zase in je nasprotniku »zavezal kravato«. Drugi niz je bil povsem izenačen, nasprotnika sta izkoristila po dve break žogici in bila po dvanajstih igrah izenačena na 6:6, zato je sledila podaljšana igra. Le-to je bolje začel Verdasco in povedel s 6:3, nato pa zapravil pet zaključnih žogic, kar je Nadal znal izkoristiti in pri izidu 10:9 unovčil drugo zaključno žogico.

»Dosegel sem pomembno zmago, saj sem izgubil veliko podobnih dvobojev, denimo na OP Avstralije, v Buenos Airesu in Riu de Janeiru. Mislim, da sem podaljšano igro dobil po zaslugi sreče, običajno Verdasco servira občutno bolje od mene, tokrat pa si ob koncu te igre nisem privoščil veliko napak. Zdaj sem dosegel že drugo pomembno zmago na turnirju, potem ko sem na prejšnjem dvoboju tesno premagal Müllerja. To bo ostalo v moji zavesti in mi pomagalo,« je povedal Nadal, ki ga v osmini finala čaka dvoboj z Nemcem Alexandrom Zverevom.

Srebotnikova in Klepačeva izgubili v četrtfinalu

Od turnirja sta se poslovili Slovenki Katarina Srebotnik in Andreja Klepač, ki sta v četrtfinalu ženskih dvojic po 94 minutah izgubili proti Madžarki Timei Baboš in Kazahstanki Jaroslavi Švedovi s 7:5, 4:6 in 3:10.

Slovenki sta si za uvrstitev v četrtfinale prislužili 42.000 dolarjev in 216 točk jakostne lestvice.

Indian Wells, tretje kolo ATP (7,037 milijona dolarjev)

John Isner (ZDA/9) - Adrian Mannarino (Fra) 6:4, 7:6 (4);

Indian Wells, tretje kolo WTA (6,844 milijona dolarjev)

Ženske dvojice, četrtfinale

Timea Baboš/Jaroslava Švedova (Mad/Kaz/3) - Andreja Klepač/Katarina Srebotnik (Slo/Slo/5) 5:7, 6:4, 10:3.