Nadalu deveta monaška krona

Rafael Nadal je v finalu Monte Carla premagal Gaëla Monfilsa s 7:5, 5:7 in 6:0 ter že devetič zmagal na tem turnirju.

17. april 2016 16.02
17. april 2016 17.37
APTOPIX Monte Carlo Tennis Master
M. Ž.
M. Ž.

Monte Carlo - Španec Rafael Nadal je osvojil masters v Monte Carlu, potem ko je v finalu po treh nizih premagal Francoza Gaëla Monfilsa s 7:5, 5:7 in 6:0.

Za Rafaela Nadala je to že deveta turnirska zmaga na tem prizorišču (2005-2012, 2016), s čimer je z naskokom najuspešnejši igralec v Monte Carlu.

Hkrati je zmagal na 28. turnirju serije masters in se na prvem mestu večne lestvice izenačil s Srbom Novakom Đokovićem, v svojem jubilejnem stotem finalu pa je zabeležil 68. turnirsko zmago.

Gledalci so v prvem nizu videli 73 minut izenačenega dvoboja. V prvem delu je bolje kazalo Nadalu, ki je v četrti igri izkoristil prvo break žogo za vodstvo s 3:1, vendar pa je Monfilsu že v naslednji igri uspel rebreak, v šesti igri pa je izenačil na 3:3. Španec je spet odgovoril z dvema zaporednima igrama (5:3), a tega tudi tokrat ni uspel unovčiti, saj je v deveti igri izgubil servisno igro, v deseti pa zapravil tri zaključne žoge. A Nadalu se to ni maščevalo. V enajsti igri je svojemu nasprotniku prepustil le igro, v dvanajsti pa izkoristil skupno peto zaključno žogo za zmago v nizu.

Drugi niz je bolje začel Monfils in povedel s 3:1, Nadal pa je z dvema zaporednima igrama rezultat poravnal na 3:3. Ob koncu niza je več pokazal Francoz, ki je pri izidu 5:5 unovčil četrto break žogico in v dvanajsti igri uspešno serviral za zmago. O zmagovalcu je tako odločal tretji niz.

V zadnjem nizu je bil Nadal z naskokom boljši od Monfilsa, dobil je vseh šest iger in se po 2 urah in 45 minutah razveselil že devete turnirske zmage v Monte Carlu.

Prvenec Falconijeve v Bogoti

Na turnirju serije WTA v Bogoti je Američanka Irina Falconi v finalu premagala Španko Silivo Soler-Espinoso s 6:2, 2:6 in 6:4 ter osvojila svojo prvo karierno lovoriko.

25-letna Američanka je zmago dosegla po uri in 58 minutah. Svoji nasprotnici je petkrat odvzela servis (5/16) in osvojila pet točk več (95:90).

Falconijeva, ki je teden začela kot 92. igralka sveta, se bo s to zmago prebila med najboljših 70 igralk lestvice WTA. Njena najboljša uvrstitev v karieri je 64. mesto.

Hercogova korak od glavnega turnirja v Stuttgartu

Mariborčanka Polona Hercog je v drugem kolu kvalifikacij WTA turnirja v Stuttgartu premagala domačo povabljenko Antonio Lottner s 4:6, 6:4 in 6:1, tako da za napredovanje na glavni turnir potrebuje le še eno zmago.

Hercogova, ki na lestvici WTA zaseda 93. mesto, bo v zadnjem kolu kvalifikacij igrala proti tretjepostavljenki Nemki Lauri Siegemund (71.)

Monte Carlo, finale mastersa (4.094.505 evrov)

Rafael Nadal (Špa/5) - Gaël Monfils (Fra/13) 7:5, 5:7, 6:0.