Nemke s Čehinjami v finalu pokala fed

V polfinalu pokala fed so nemške teniške igralke v brisbanu s 3:0 premagale Avstralke. V finalu s Češko.

20. april 2014 10.24
TENNIS-FEDCUP-AUS-GER
Š. Ro., Delo.si

Ostrava - V finalu teniškega pokala fed se bosta pomerili reprezentanci Nemčije ter Češke. Obe sta si v polfinalih zmagi zagotovili že po treh dvobojih; Nemke so v gosteh ugnale Avstralke, Čehinje pa so nadigrale branilke naslova Italijanke.

Nemška ženska teniška reprezentanca si je že prvi dan po vodstvu s 3:0 zagotovila nastop v finalu. Tekmo v Avstraliji je odločila Angelique Kerber, ki je Nemčiji zagotovila prvi finalni obračun po 22 letih. Sedma igralka sveta je s 4:6, 6:0 in 6:4 po dveh urah in 14 minutah premagala Samantho Stosur, nekdanjo zmagovalko odprtega prvenstva ZDA.

Prvi dan dvoboja je Andrea Petković s 6:1 in 7:6 (7) premagala Stosurjevo, Kerberjeva pa s 6:1 in 6:0 Casey Dellacquo. Ekipi sta se dogovorili, da četrtega dvoboja posameznic ne bosta igrali, v igri dvojic pa sta domačinki Casey Dellacqua in Ashleigh Barty premagali Julio Görges in Anno-Leno Grönefeld s 6:2 6:7 (5) in 10:2.

V Ostravi so Čehinje prišle do neulovljivega vodstva brez izgubljenega niza. Prvi dan sta prepričljivo zmagali Lucie Šafarova in Petra Kvitova, slednja pa je nato še dokončala nalogo. V nedeljo je s 6:3 in 7:5 premagala Roberto Vinci, ki je v zadnjem trenutku zamenjala najboljšo italijansko igralko Saro Errani, kateri kapetan Corrado Barazzutti ni zaupal, saj v šestih poskusih še ni premagala Kvitove.

Finale bo 8. in 9. novembra na Češkem. Nemke bodo napadale prvo lovoriko po 1992.

Pokal fed, polfinale:

Brisbane: AVSTRALIJA - NEMČIJA 1:3

Samantha Stosur - Andrea Petković 1:6, 6:7 (7)
Casey Dellacqua - Angelique Kerber 1:6, 0:6

Samantha Stosur - Angelique Kerber 6:4, 0:6, 4:6
Ashleigh Barty/Casey Dellacqua - Julia Görges/Anna-Lena Grönefeld 6:2, 6:7 (5) 10:2

Ostrava: ČEŠKA - ITALIJA 3:0

Petra Kvitova - Roberta Vinci 6:3, 7:5
Lucie Šafarova - Sara Errani 6:4, 6:1

Petra Kvitova - Camila Giorgi 6:4, 6:2