Nišikori in Wawrinka v Torontu zlahka do mesta v četrtfinalu

Kei Nišikori je v osmini finala mastersa v Torontu s 6:3 in 6:4 premagal Rajeeva Rama, Stan Wawrinka izločil Jacka Socka.

28. julij 2016 17.47
28. julij 2016 18.38
Rogers Cup Men Tennis
M. Ž.
M. Ž.

Toronto - Tretji nosilec mastersa v Torontu, Japonec Kei Nišikori, je v osmini finala upravičil svoj status in gladko premagal Američana Rajeeva Rama s 6:3 in 6:4.

Japonec je za zmago nad 118. igralcem sveta potreboval 69 minut in mu na petem medsebojnem dvoboju zadal četrti poraz.

Uvodni niz se je začel z izenačeno igro, nasprotnika sta bila po šestih igrah poravnana na 3:3. Nato je pobudo prevzel Nišikori in v sedmi igri odvzel servis nasprotniku, v osmi ubranil break priložnost Američana in povišal na 5:3, na koncu pa v deveti igri unovčil prvo zaključno žogo.

Tudi drugi niz je bil sprva zelo izenačen. Rav je pri izidu 1:1 na nasprotnikov servis povedel s 40:0, a zapravil vse tri break žogice. To se mu je maščevalo, saj mu je Nišikori pri vodstvu s 5:4 brez izgubljene točke odvzel servis in potrdil mesto v četrtfinalu.

Japonca tam čaka dvoboj z Bolgarom Grigorjem Dimitrovom, ki je po dveh nizih odpravil hrvaškega veterana Iva Karlovića (6:3, 7:5).

Wawrinka prek Socka, v četrtfinalu z Andersonom

V četrtfinale se je prebil tudi drugopostavljeni Švicar Stan Wawrinka, ki je brez večjih preglavic premagal Američana Jacka Socka s 7:6 in 6:2.

Američan se je v prvem nizu dobro upiral Švicarju, tako da je bila potrebna podaljšana igra. Ta je bila izenačena do sedme točke, nato pa je Wawrinka pri izidu 3:3 dobil štiri točke zapored in niz odločil v svojo korist. Drugi niz je bil povsem drugačen, saj je Wawrinka povedel s 4:0, na koncu pa v šesti igri izkoristil prvo zaključno žogo.

Naslednji nasprotnik Wawrinke bo Južnoafričan Kevin Anderson, ki je presenetil dvanajstega nosilca, Avstralca Bernarda Tomića (4:6, 6:3, 6:4).

Rola napredoval v pragi, Kavčič izgubil v Astani

Blaž Rola je na challengerju v Pragi uspešno prestal dvoboj osmine finala s četrtopostavljenim Slovakom Jozefom Kovalikom in ga premagal s 4:6, 6:3 in 6:4. Ptujčan je proti Slovaku, ki je na ATP lestvici 59 mest višje, izkoristil 3 izmed 5 break priložnosti in serviral 11 asov. Blaža Rolo v četrtfinalu čaka dvoboj z Belorusom Vladzimirjem Ignatikom.

Danes je bil aktiven tudi Blaž Kavčič, ki je v osmini finala challengerja v Astani moral priznati premoč četrtemu nosilcu, Rusu Konstantinu Kravčuku, ki je po 2 urah in 30 minutah zmagal s 6:4, 5:7 in 6:3.

Srebotnikova in Klepačeva uspešni v Montrealu

Na ženskem turnirju serije WTA v Montrealu sta se Katarina Srebotnik in Andreja Klepač prebili v četrtfinale, potem ko sta po dveh nizih premagali hrvaško-avstralsko navezo Darija Jurak/Anastazija Rodionova s 6:2 in 6:1.

Slovenki se bosta v četrtfinalu pomerili z zmagovalkama dvoboja med tajvanskim parom Hao-Ching Chan/Yung-Jan Chan in ameriško-britanskim parom Bethanie Mattek-Sands/Heather Watson.

Toronto, osmina finala mastersa (4,268 evrov)

Kei Nišikori (Jap/3) - Rajeev Ram (ZDA) 6:3, 6:4

Kevin Anderson (JAR) - Bernard Tomić (Avs/12) 4:6, 6:3, 6:4

Stan Wawrinka (Švi/2) - Jack Sock (ZDA/16) 7:6 (3), 6:2

Gaël Monfils (Fra/10) - David Goffin (Bel/7) 7:6 (5), 2:6, 6:4

Grigor Dimitrov (Bol) - Ivo Karlović (Hrv) 6:3, 7:5

Praga, osmina finala challengerja (42.500 evrov)

Blaž Rola (Slo) - Jozef Kovalik (Slk/4) 4:6, 6:3, 6:4.

Astana, osmina finala challengerja (90.983 evrov)

Konstantin Kravčuk (Rus/4) - Blaž Kavčič (Slo) 6:4, 5:7, 6:3.

Montreal, prvo kolo dvojic WTA (2.469.668 evrov)

Katarina Srebotnik/Andreja Klepač (Slo) - Darija Jurak/Anastazija Rodionova (Hrv/Avs) 6:2, 6:1.