OP Avstralije: Del Potro opisal Kavčiča kot hitrega in nevarnega igralca

Blaž Kavčič se je v drugem kolu dobro upiral favoriziranemu Juanu Martinu Del Potru, ki je slavil s 6:4, 7:5 in 6:3.

18. januar 2012 06.57
D. O., Delo.si

Melbourne - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je moral v drugem kolu OP Avstralije pričakovano priznati premoč argentinskemu asu Juanu Martinu Del Potru, ki je po dveh urah in 42 minutah igre slavil 4:6, 5:7 in 3:6.

»Zadovoljen sem z današnjo igro. Dobro postavljen taktični načrt sem izpeljal po najboljših močeh. Posebej na začetku sem bil celo boljši tekmec. Potem pa mi je zatajil servis in sem del Potra sam vrnil v igro. Če bi do konca dobro izpeljal prvi niz v svojo korist, bi povedel in potem bi bil potek srečanja gotovo drugačen, saj bi bil še bolj pozitivno naravnan. Tako pa sem Argentincu omogočil, da se je vrnil v igro,« je za STA dejal Kavčič.

Ljubljančan je dvoboj pričel odlično, saj je povedel s 3:0, nato pa se je vendarle prebudil tudi visokorasli Argentinec in prevzel nadzor nad obračunom. V izenačenem drugem nizu, ki je trajal kar dobro uro, je Kavčič odlično vračal močne servise del Potra in z dobrimi napadi na mreži prišel do priložnosti, da osvoji drugi niz, a mu to ni uspelo. V zadnjem nizu je Kavčiču zmanjkalo moči za preobrat in Del Potro je prišel do preboja v tretje kolo.

»Trenutno sem skoraj v najboljši formi. Mislim, da sem odigral precej bolje kot uvodni dvoboj, Kavčič pa je zelo nevaren in hiter igralec. Spet zaupam svojemu "forehandu", kar je zelo pomembno, saj moraš celotni dvoboj odigrati samozavestno,« je po zmagi dejal Argetninec, ki je leta 2009 osvojil OP ZDA.

V tretje kolo sta se brez večjih težav prebila tudi oba favorita turnirja, Roger Federer in Rafael Nadal. Švicarju v drugem kolu niti ni bilo potrebno stopiti na igrišče, saj je Nemec Andreas Beck dvoboj predal zaradi poškodbe, Španec pa je zlahka opravil z Nemcem Tommyem Haasom (6:4, 6:3, 6:4).

Clijstersova do zmage po le 47 minutah igre

Belgijka Kim Clijsters je v svojem drugem nastopu na OP Avstralije prikazala izjemno formo, saj je na sončnem igrišču v Rod Laver Areni po vsega 47 minutah igre prišla do zmage nad Francozinjo Foretz Gacon (6:0, 6:1). Navdušila je tudi Kitajka Li Na, ki si je z zmago nad domačinko Olivio Rogowsko (6:2, 6:2) prav tako zagotovila mesto v tretjem kolu.

Tudi prva igralka sveta, Danka Caroline Wozniacki, je bila na dobri poti, da pride do slavja brez večjega napora, a se je v drugem nizu prebudila Anna Tatišvili. Gruzijka je ob izidu 5:4 servirala za osvojitev drugega niza, a je Danka ubranila njen servis ter izsilila podaljšano igro po kateri je vendarle prišla do zmage. Wozniackijeva se mora na OP Avstralije prebiti vsaj v četrtfinale, v kolikor želi zadržati prvo mesto na lestvici WTA.