OP Francije: Hercogova izločila Dominguez Linovo

Polona Hercog je v prvem krogu brez težav premagala Lourdes Dominguez Lino s 6:4 in 7:6. Wawrninka se je mučil pet nizov.

23. maj 2016 15.27
23. maj 2016 15.46
SPO-TEN-WTA-CONNECTICUT-OPEN-PRESENTED-BY-UNITED-TECHNOLOGIES---
M. Ž.
M. Ž.

Pariz - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je dobro začela OP Francije in v prvem krogu izločila Španko Lourdes Dominguez Lino s 6:4 in 7:6.

Mariborčanka je deset let starejšo nasprotnico odpravila v uri in 45 minutah, pri čemer je bila občutno boljša v winnerjih (44:11), a hkrati naredila tudi ogromno neizsiljenih napak (39:11).

Polona Hercog je bila zelo suverena na začetku uvodnega niza in vodila s 5:1, a nato izgubila dve zaporedni servisni igri in nasprotnici dopustila, da se ji je povsem približala (5:4). Slovenka je ob koncu niza le ohranila mirne živce in v deseti igri izkoristila drugo break priložnost za zmago v nizu.

Hercogova je bila boljša tudi v uvodu drugega niza in si priborila vodstvo s 3:1, a je znova sledil padec igre in Španka je v osmi igri izenačila na 4:4. O zmagovalki drugega niza je odločala podaljšana igra, v kateri je bila s 7:4 boljša Polona Hercog.

Mariborska tenisačica se bo v drugem krogu pomerila s trideseto nosilko, Čehinjo Barboro Strycovo, proti kateri je dobila vse tri medsebojne obračune.

Wawrinka napredoval šele po petih nizih

Branilec naslova Stan Wawrinka se je danes pošteno namučil za zmago, saj je odpor Čeha Lukaša Rosola strl šele po petih nizih, maratonski dvoboj pa je trajal več kot tri ure (4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4).

Češki tenisač, ki na lestvici ATP zaseda 59. mesto, je proti favoriziranemu Švicarju (4.) vodil z 1:0 in 2:1 v nizih, vendar pa je v naslednjih dveh nizih izgubil dve servisni igri in se moral posloviti od tekmovanja. Končno razmerje točk je bilo 167:146 za Švicarja.

»Zelo agresiven igralec je, sam sem se znašel pod pritiskom. Prepustil mi je zelo malo prostora, moral sem se zelo boriti. Vesel sem, da sem pripeljal dvoboj v peti niz,« je dejal Wawrinka.

Murray v težavah

Drugopostavljeni Škot Andy Murray bo jutri reševal svojo usodo proti Čehu Radeku Štepaneku, ki vodi z 2:1 v nizih (3:6, 3:6, 6:0, 4:2).

Škot je izgubil uvodna niza, nato nasprotniku »zavezal kravato« in bil v četrtem nizu na dobri poti k zmagi, vendar pa so dvoboj prekinili zaradi teme.

OP Francije, prvi krog (12.032.000 evrov)