OP ZDA: Đoković prvič oddal niz, Bouchardova predala dvoboj

Novak Đoković je v osmini finala premagal Roberta Bautisto Aguta, pri ženskah napredovali Vincijeva in Mladenoviceva.

07. september 2015 07.42
07. september 2015 08.14
SPO-TEN-GSE-2015-U.S.-OPEN---DAY-7

New York - Prvi igralec sveta Novak Đoković je v osmini finala OP ZDA po pričakovanjih opravil z Robertom Bautisto Agutom, vendar je prvič na letošnjem turnirju oddal niz (6:3, 4:6, 6:4, 6:3).

Srb je z zmago dosegel 26. zaporedno uvrstitev v četrtfinale turnirjev za veliki slam, tam pa bo ponovno igral po Špancu, 18. nosilcu Felicianu Lopezu.

Novak Đoković uvodni niz dobil s 6:3. Ključno prednost si je priigral v osmi igri, v kateri je izkoristil prvo brejk priložnost in v naslednji igri serviral za zmago. Prvemu nosilcu je tudi v drugem nizu kazalo dobro, saj je vodil s 4:2, nato pa je popustil, izgubil štiri zaporedne igre in posledično tudi niz. Srb je bil po tem padcu igre tako razburjen, da je razbil svoj lopar.

To mu je očitno pomagalo, saj je v nadaljevanju prevzel pobudo. V tretjem nizu je enkrat odvzel servis nasprotniku in zmagal s 6:4, v četrtem pa mu je to uspelo štirikrat in se je po 183 minutah uvrstil v četrtfinale.

»Roberto je zasluženo dobil drugi niz. Takrat sem bil zelo jezen, ker nisem izkoristil prednosti dveh iger. Tega si ne smem dovoliti. Sem igralec, ki kaže svoja čustva. Ni mi bil lahko, vendar sem se uspel zbrati in izkoristil svoje izkušnje. Najpomembneje je to, da sem dobil dvoboj,« je dejal Đoković.

Bouchardova zaradi poškodbe zapustila turnir

Ponoči sta se v četrtfinale uvrstili tudi Francozinja Kristina Mladenovic in Italijanka Roberta Vinci. Francoska igralka je po treh nizih premagala trinajsto nosilko, Rusinjo Jekaterino Makarovo (7:6, 4:6, 6:1).

Njena naslednja nasprotnica bo Vincijeva, ki bi se morala pomeriti s Kanadčanko Eugenie Bouchard, vendar je ta predala dvoboj zaradi poškodbe. Kanadčanka jo je skupila po dvoboju tretjega kola mešanih dvojic, ko ji je v garderobi spodrsnilo na mokrih tleh in se je udarila v glavo in komolec.

Ženske dvojice, osmina finala

Katarina Srebotnik/Caroline Garcia (Slo/Fra/5) - Kiki Bertens/Johanna Larsson (Niz/Šve) 6:7 (4), 7:6 (4), 7:6 (2).