OP ZDA: Rola šele v petem nizu klonil proti Verdascu

V 1. kolu New Yorka se je Blaž Rola odlično kosal s Špancem Fernandom Verdascom, a izgubil z 2:3 v nizih.

25. avgust 2014 22.59
SPO-TEN-GSE-2014-US-OPEN---DAY-1
Š. Ro., Delo.si

New York - Na zadnjem turnirju velike četverice je nastope že končal prvi od treh Slovencev Blaž Rola. V 1. kolu je imel težkega nasprotnika, 31. nosilca Španca Fernanda Verdasca, ki pa se mu je odlično upiral, šele v petem nizu pa popustil pod izjemnim pritiskom uveljavljenega tekmeca. Španec je po treh urah in 17 minutah zmagal s 6:3, 3:6, 7:5, 1:6 in 6:4.

Začetek dvoboja je bil zelo izenačen, Verdasco je imel do sedme igre le eno priložnost za break. Nato pa je vendarle povedel s 4:3, drugič pa Roli začetni udarec odvzel za zmago v nizu s 6:3. V drugem nizu se je pritisk Slovenca obrestoval, 23-letnik je v tretji igri prišel do breaka, a kaj ko ga je že v naslednji igri zapravil. A je še naprej ogrožal Verdasca v igri na njegov začetni udarec in imel številne priložnosti, da spet preide v vodstvo, kar mu je uspelo v sedmi igri. Prišel je do vodstva s 4:3 in podobno kot Španec, po še drugem breaku dobil drugi niz s 6:3.

Poln preobratov je bil nato tretji niz, ko je Rola izgubil začetni udarec v tretji igri, a si ga nato hitro priboril nazaj in izenačil na 2:2. Toda nato je slabo serviral in spet zapravil priboreno. Kljub temu se ni predal, z breakom je izenačil na 4:4, Španec pa je pri 6:5 spet prišel do ključne prednosti in v nizih povedel z 2:1. Verdasco je slabo serviral in nizal dvojne napake, kar je Rola dobro izkoristil v četrtem nizu, ko je po dolgi peti igri prišel do prednosti s 4:1. Španca je nato zlomil še enkrat, potem pa serviral za zmago v nizu, ki ga je dobil s kar 6:1.

Španec je v petem nizu stopnjeval pritisk in skoraj brez izgubljenih točk osvajal igre na svoj servis. Rola je na drugi strani zlasti na nitki visel v šesti igri, break priložnost Verdasca pa izničil tudi za 4:4. Potem ko je Španec odvihral do 5:4, je Ptujčan že vodil s 30:0 v igri na svoj servis, a je nato 31. nosilec izkoristil svoje izkušnje, s 40:30 prišel do žogice za zmago in po več kot treh urah tudi končal dvoboj v svojo korist.