Robredo v Umagu previsoka ovira za Bedeneta

Aljaž Bedene je v četrtfinalu turnirja v Umagu moral priznati premoč petopostavljenemu Špancu Tommyju Robredu (6:1, 6:4).

26. julij 2013 19.57
Tenis Umag 250713 Umag, 25.07.2013 - Tenis: 24. Vegeta Croatia Open Umag, mec izmedju Aljaz Bedene i Alexandr Dolgopolov

Umag - Slovenski tenisač Aljaž Bedene je končal nastope na turnirju v Umagu, kjer ga je v četrtfinalu premagal peti nosilec, Španec Tommy Robredo (6:1, 6:4).

Španec je bil na dvoboju občutno boljši od slovenskega predstavnika, ki mu je v uri in 27 minutah dvoboja štirikrat odvzel servis (4/10), Bedenetu pa je to uspelo le enkrat (1/2). Končno razmerje točk je bilo 67:48 v korist Robrefa.

Tommy Robredo v prvem nizu ni imel večjih težav s sedem let mlajšim Slovencem in ta del igre s pomočjo dveh izkoriščenih break priložnosti (2/2) dobil s 6:1, v drugem pa mu je Bedene enkrat odvzel servis, a ni mogel preprečiti poraza z 1:6 in 4:6.

V drugem polfinalnem dvoboju sta nasprotnika Francoz Gael Monfils in Italijan Fabio Fognini, ki je le v mesecu juliju dobil turnirja v Stuttgartu in Hamburgu.

Rola v polfinalu Tampereja

Slovenski tenisač Blaž Rola se je uvrstil v polfinale challengerja v finskem Tampereju, potem ko je bil v četrtfinalu po dveh nizih boljši od Belgijca Germaina Gigounona (6:2, 6:4).

Blaž Rola je za zmago potreboval 77 minut, v katerih je trikrat odvzel servis nasprotniku (3/5), medtem ko je sam ubranil vseh pet break priložnosti Belgijca.

22-letni slovenski tenisač se bo v polfinalu pomeril s Francozom Maximejem Teixeiro, ki je na lestvici ATP 29 mest višje od njega (302:273).

V drugem polfinalnem obračunu bosta nasprotnika drugopostavljeni Nizozemec Jesse Huta-Galung in peti nosilec, Estonec Jürgen Zopp.