Rola izpadel v kvalifikacijah

Od slovenskega teniškega igralca je bil v Buenos Airesu s 7:5 in 6:1 boljši domači »lopar« Facundo Bagnis.

09. februar 2016 00.04

Buenos Aires - Slovenski teniški igralec Blaž Rola je obtičal pred zaprtimi vrati turnirja ATP z nagradnim skladom 523.470 ameriških dolarjev v Buenos Airesu. Poslovil se je namreč v kvalifikacijah. Potem ko je uvodoma kot osmi nosilec brez težav, s 6:0 in 6:2, po zgolj 68 minutah neizenačene igre odpravil 363. igralca s svetovne jakostne lestvice, domačina Hernana Casanovo, se mu je v drugem dvoboju zataknilo.

Nasproti mu je namreč stal drugopostavljeni Argentinec Facundo Bagnis, član svetovne stoterice (ta čas je 97. »lopar« sveta), od katerega pa je bil Ptujčan lani v osmini finala istega turnirja prepričljivo boljši s kar 6:2 in 6:1. Tokrat mu je Bagnis vrnil milo za drago in se po uri in 20 minutah igre veselil zmage s 7:5 in 6:1. Rola je resda primazal šest asov (tekmec zgolj dva), vendar pa ni izkoristil nobene od dveh priložnosti za brejk, medtem ko je bil Argentinec iz štirih poskusov uspešen trikrat. V glavnem delu turnirja, na katerem je sicer prvopostavljeni Španec Rafael Nadal, torej ne bo slovenskega predstavnika.