Rola v Braziliji izločil šestega nosilca

Blaž Rola je v prvem kolu ATP turnirja v Sao Paulu premagal Italijana Paola Lorenzija s 7:6, 3:6 in 7:6.

24. februar 2016 00.01
M. Ž.
M. Ž.

Sao Paulo - Slovenski tenisač Blaž Rola je dobro začel ATP turnir v Sao Paulu pripravil prijetno presenečenje in v prvem kolu izločil šestopostavljenega Italijana Paola Lorenzija (7:6, 3:6, 7:6).

Rola, ki na ATP lestvici zaseda 160. mesto, je za zmago proti favoriziranemu Italijanu (52.) potreboval 2 uri in 44 minut, v tem času pa izkoristil 4 izmed 5 break priložnosti.

Blaž Rola uvodnega niza ni začel dobro in je po štirih igrah zaostajal z 1:3, po sedmih pa z 2:5, nato pa v ključnem obdobju odgovoril z odlično igro, dobil štiri zaporedne igre in si priboril podaljšano igro. V tej sta bila tekmeca izenačena do izida 3:3, nato pa se je razmerje moči nagnilo na stran Slovenca, ki je dobil štiri zaporedne točke in niz odločil v svojo korist.

V drugem nizu je na igrišču zagospodaril Lorenzi, ki je dobil svoji prvi servisni igri, nato v četrti igri odvzel servis Roli za vodstvo s 3:1, prednost pa zadržal vse do konca niza in v deveti igri izkoristil prvo zaključno žogo (6:3).

Odločilni niz je bolje začel Rola in dobil uvodni igri, vendar je Lorenzi odgovoril s svojim nizom treh zaporednih iger in povedel s 3:2. Italijan je imel po osmih igrah vodstvo s 5:3, kar pa je zapravil. Rola je dobil tri igre zapored (6:5), v naslednji igri pa si je Lorenzi izboril podaljšano igro. Tukaj je bil znova boljši Ptujčan, ki je povedel s 3:0, nato nasprotniku dovolil, da je izenačil na 3:3, ob koncu pa se je le zbral in igro dobil s 7:5.

Rola si je tako priboril mesto v drugem kolu, kjer bo njegov nasprotnik 65. igralec sveta, Španec Inigo Cervantes.

Dubaj, prvo kolo ATP (2,674 milijona ameriških dolarjev)

Philipp Kohlschreiber (Nem/8) - Marsel Ilhan (Tur) 6:1, 7:5;

Tomaš Berdych (Češ/3) - Joao Sousa (Por) 6:1, 6:4;

Roberto Bautista-Agut (Špa/4) - Simone Bolelli (Ita) 6:2, 6:4;

Thomas Fabbiano (Ita) - Leonardo Mayer (Arg) 6:3, 6:4;

Borna Čorić (Hrv) - Jiri Vesely (Češ) 6:4, 6:4;

Franko Skugor (Hrv) - Teimuras Gabašvili (Rus) 6:2, 6:3;

Stanislas Wawrinka (Švi/2) - Sergej Stahovski (Ukr) 5:7, 6:3, 7:5;

Lukaš Rosol (Češ) - Yuki Bhambri (Ind) 2:6, 7:6 (2), 6:0;