Rola v polfinalu Banjaluke

Blaž Rola se je uvrstil v polfinale challengerja v Banjaluki, kjer bo igral proti zmagovalcu dvoboja med Bedenetom in Troickim.

12. september 2014 17.25

Banja Luka - Slovenski tenisač Blaž Rola je napredoval v polfinale challengerja v Banjaluki, potem ko je po treh nizih premagal Belgijca Kimmerja Coppejansa (2:6, 6:4, 6:3).

Belgijec je v prvem nizu izkoristil vse štiri brejk žogice in po 31 minutah zmagal s 6:2. V drugem je sledil odgovor Role, ki je nasprotniku dvakrat odvzel servis (2/3) in po skupno 75 minutah izsilil tretji niz. V zadnjem delu igre je prevladoval prvopostavljeni Rola in izkoristil dve izmed štirih brejk priložnosti ter se po uri in 56 minutah uvrstil v polfinale.

Blaž Rola bo tam igral proti zmagovalcu dvoboja med četrtim nosilcem Aljažem Bedenetom in Srbom Viktorjem Troickim.

Banjaluka, četrtfinale challengerja (64.000 evrov)

Blaž Rola (Slo/1) - Kimmer Coppejans (Bel) 2:6, 6:4, 6:3;

Aljaž Bedene (Slo/4) - Viktor Troicki (Srb)