Rola v polfinalu Sao Paula

Slovenski tenisač Blaž Rola je bil v četrtfinalu challengerja v Sao Paulu boljši od Argentinca Maxima Gonzaleza.

18. april 2014 23.03

Sao Paulo - Blaž Rola je na challengerju v Sao Paulu naredil nov korak k osvojitvi lovorike, saj se je po zmagi nad Argentincem Maximom Gonzalezom uvrstil v polfinale (3:6, 7:6, 7:6).

Dvoboj se ni začel po željah prvega nosilca Role, saj mu je sedmopostavljeni Argentinec v prvem nizu dvakrat odvzel servis in povedel s 6:3.

Rola in Gonzalez sta v drugem nizu izgubila po eno servisno igro in bila po dvanajstih igrah izenačena na 6:6, tako da je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. V tej je bil boljši slovenski predstavnik s 7:4 in je izsilil odločilni tretji niz.

Slovenec in Argentinec sta bila zelo izenačena tudi v odločilnem nizu, saj sta izkoristila po dve break priložnosti in morala znova igrati podaljšano igro. Tudi tokrat je več pokazal Rola, ki je nasprotniku prepustil štiri točke in se po 2 urah in 48 mintah uvrstil v polfinale.

Blaž Rola, 121. igralec sveta, bo za uvrstitev v finale moral premagati Francoza Axla Michona, ki na lestvici ATP zaseda 247. mesto.

Sao Paulo, četrtfinale challengerja (40.000 ameriških dolarjev)

Blaž Rola (Slo/1) - Maximo Gonzalez (Arg/7) 3:6, 7:6 (4), 7:6 (4);

Axel Michon (Fra) - Joao Souza (Bra/5) 7:6 (8), 6:7 (3), 7:6 (6);

Gastao Elias (Por/8) - Guido Pella (Arg/2) 6:2, 4:6, 7:5;

Rogerio Dutra Silva (Bra/6) - Horacio Zeballos (Arg/3) 6:4, 7:5.