Rola z eno nogo že v polfinalu

Po dveh zmagah na zaključnem challengerju sezone najboljši slovenski teniški igralec potrebuje le še niz za polfinale.

21. november 2014 07.01
uho*Rola TENIS Slovenija - Izrael
J. P., Delo.si
Sao Paulo - Najvišje rangirani slovenski teniški igralec Blaž Rola, sicer 81. igralec s svetovne jakostne lestice, uspešno sezono na turnirjih iz serije challenger zaokroža na finalnem tekmovanju najboljše osmerice z nagradnim skladom 220.000 ameriških dolarjev v brazilskem Sao Paulu. Začel je odlično, saj je po dveh odigranih dvobojih še neporažen in drži prvo mesto v skupini B, preboj v polfinale pa bo potrjeval danes v obračunu z osmopostavljenim domačim povabljencem Guilhermom Clezarjem, od katerega je bil že boljši lani na challengerju prav v Sao Paulu. Osvojiti mora vsaj en niz.

Po uvodni zmagi nad šestim nosilcem, še enim Brazilcem Joaom Souzo (6:3 in 6:4) je bil Ptujčan sinoči po uri in 50 minutah igre s 6:4, 2:6 in 6:3 boljši še od drugopostavljenega Argentinca Diega Sebastiana Schwartzmana, ki je na svetovni lestvici sicer štiri mesta višje (77.). Naš 24-letnik je pritisnil z začetnim udarcem in primazal kar osem asov (ob dveh dvojnih napakah), tekmec pa le dva (ob eni dvojni napaki). Obenem je izkoristil štiri od desetih priložnosti za brejk, Schwartzman iz devetih poskusov ravno tako štiri. Blaž je tako Argentinca odpravil v še drugem medsebojnem obračunu, podobno kot v osmini finala lanskega challengerja v Riu. Uvodni dve zmagi mu že zagotavljata vsaj 18.900 ameriških dolarjev in tudi 30 točk za lestvico ATP.