Roland Garros: Serena ekspresno naprej, Venus izpadla po maratonu

Uvodni dan OP Francije sta bila brez težav prva nosilka Serena Williams in drugopostavljeni Roger Federer.

27. maj 2013 00.02
TENNIS-WOMEN/OPEN
Š. Ro., Delo.si

Pariz - Prva teniška igralka sveta Serena Williams je uvodni dan drugega letošnjega turnirja za grand slam pozabila na spodrsljaj iz lanskega leta, ko je izpadla že v prvem kolu. Američanka, ki bo napadala že 16. naslov na največjih turnirjih, je s 6:0 in 6:1 odpravila 80. igralko na svetu, Gruzinko Ano Tatišvili.

Za prvo zmago je mlajša od sester Williams potrebovala le 51 minut in s kar 27 asi podaljšala svoj letošnji zmagoviti niz na 25. Serena, ki se je izbirčnemu pariškemu občinstvu prikupila z intervjujem v francoščini, je po dvoboju priznala, da ji je Roland Garros doslej v karieri povzročal največ težav. »V preteklosti mi tu nič ni uspevalo. Bila sem živčna, izgubljala dvoboje, ker sem igrala premalo intenzivno in se nisem dovolj potrudila,« je povedala Serena, ki jo v nadaljevanju čaka 17-letna domačinka Caroline Garcia.

Medtem ko je mlajša od sester ekspresno napredovala v drugo kolo, je starejša Venus doživela poraz že v prvem kolu. To se ji je zgodilo prvič po letu 2001. S 7:6, 6:7 in 6:4 jo je premagala Poljakinja Urszula Radwanska. Dvoboj je trajal kar tri ure in 19 minut. »Še zdaj se tresem. Bil je zelo dolg dvoboj in Venus je igrala zares dobro,« je dejala Poljakinja.

Federer ni dovolil presenečenja

V 2. kolo je na moškem turnirju napredoval tudi drugi nosilec Švicar Roger Federer. Zmagovalec Roland Garrosa 2009 je premagal španskega kvalifikanta Pabla Carrena Busto, 166. igralca na teniški lestvici, s 6:2, 6:2 in 6:3. Nadarjeni Španec je s sedmimi osvojenimi turnirji serije futures letos skočil s 654. mesta in vpisal že 53 zmag v 57 dvobojih. A izkušeni Švicar ni dovolil presenečenja. Ob svojem 15. nastopu na pariškem turnirju si je zmago v vsakem nizu zagotovil že z breakom v uvodni igri.

Federer je za 55. zmago na Roland Garrosu zabeležil 33 winnerjev in 10 asov. Švicar je bil sicer nekoliko nejevoljen, ker je moral zaradi podaljšanjega programa igrati že v nedeljo. »Nisem se strinjal s programom. Wimbledon spravijo pod streho v 13 dneh, OP Francije pa v 15. Seveda pa razumem, da je konec tedna zelo pomemben za ljubitelje tenisa. Če torej želijo, da igram v nedeljo, bom igral v nedeljo,« je dejal Federer, ki se bo zdaj pomeril z Indijcem Somdevom Devvarmanom.

Viktor Troicki (Srb) - James Blake (ZDA) 6:4, 6:2, 6:2;
Marcel Granollers (Špa) - Feliciano Lopez (Špa) 5:7, 6:2, 4:6, 6:4, prestavljeno.