Roland Garros: Thiem prvič v karieri v finalu turnirja velike četverice

Avstrijski teniški igralec je odpor senzacionalnega polfinalista Marca Cecchinata strl s 7:5, 7:6 (10) in 6:1.
Fotografija: Po dveh polfinalih v Parizu končno tudi finale za Thiema. Foto Benoit Tessier/Reuters

Pariz – Sedmopostavljeni avstrijski teniški igralec Dominic Thiem je pričakovani prvi finalist drugega letošnjega turnirja velike četverice, odprtega prvenstva Francije v Parizu. V polfinalnem obračunu s senzacionalnim Italijanom Marcom Cecchinatom, ki je na svetovni jakostni lestvici šele na 72. mestu, je dolgo trl žilav odpor tekmeca, ki je pred tem izločil tudi srbskega zvezdnika Novaka Đokovića, in šele v tretjem nizu zares zagospodaril na igrišču in po dveh urah in 20 minutah zmagal s 7:5, 7:6 (10) in 6:1.

Po dveh polfinalih finale

S tem se je 24-letni Avstrijec prvič v karieri prebil v finale tekmovanja te kakovostne ravni, potem ko je na Roland Garrosu v minulih dveh letih obakrat izpadel v polfinalu. Predlani mu je Đoković oddal pičlih sedem iger, lani je scenarij ponovil še Španec Rafael Nadal – oba sta bila poznejša zmagovalca turnirja. Danes je Cecchinato v osmi igri prvega niza zmogel brejk in nato vodil že s 5:4, prednosti pa nato ni zmogel zadržati. Še bolj izenačen je bil drugi niz, ki ga je odločila podaljšana igra. V njej je poznejši zmagovalec že pobegnil s 6:3, nato pa tudi nasprotniku ponudil tri zaključne žogice, ki pa jih ni znal unovčiti. Zadnji del je bil zgolj še formalnost. Italijan je že z uvrstitvijo v polfinale vpisal daleč največji podvig v karieri, Thiem pa se je veselil zmage že v desetem zaporednem obračunu. V Parizu je letos zaenkrat oddal pičle tri nize.