Serena v Pekingu še povečala prednost, Del Potro na 5. mesto

Na lestvici WTA se je med deseterico znova prebila Srbkinja Jelena Janković. Med peterico na ATP Argentinec Juan Martin del Potro.

07. oktober 2013 10.30
TENNIS-WOMEN/BEIJING
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Medtem ko se je na svetovni teniški lestvici ATP zgodila zamenjava na vodilnem mestu, je na ženski lestvici trdno v sedlu Američanka Serena Williams. Po zmagi na turnirju v Pekingu je še povečala svojo prednost: ima že 13.260 točk. Druga je Belorusinja Viktorija Azarenka z 8485, tretja pa Rusinja Marija Šarapova s 6941 točkami.

Med najboljšo deseterico se je vrnila finalistka Pekinga Srbkinja Jelena Janković, ki je kljub finalnemu porazu proti Williamsovi na lestvici napredovala z 11. na osmo mesto.

Najboljša Slovenka Polona Hercog je v minulem tednu dobro nastopala v Pekingu, vseeno pa nazadovala za tri mesta in je trenutno 79. Mariborčanko ta teden čakajo nastopi na turnirju WTA v Osaki.

Tadeja Majerič, druga najboljša slovenska igralka na lestvici in edina od slovenskih teniških igralk, ki je ob Hercogovi med prvo dvestoterico, je zdaj na 125. mestu, Petra Rampre pa je 202.

Na peto mesto Del Potro

Na lestvici ATP je Španec Rafael Nadal prehitel Srba Novaka Đokovića in se tretjič v karieri zavihtel na prvo mesto na svetu. Prvič mu je to uspelo avgusta 2008 - prvi je bil nato 46 tednov -, naslednjič pa junija 2010, ko je na vrhu preživel 56 tednov. Zdaj ima pred Đokovićem le 40 točk prednosti.

Nadal ima letos spoštovanja vredno statistiko. Od februarja, ko se je vrnil na teniške terene po šestmesečni odsotnosti zaradi poškodbe kolena, je osvojil deset turnirjev, vključno z odprtima prvenstvoma Francije in ZDA. Do včerajšnjega finala v Pekingu, ki ga je dobil Đoković, je bil 27-letni Španec neporažen od prvega kroga Wimbledona.

Na peto mesto pa se je prebil zmagovalec turnirja v Tokiu Argentinec Juan Martin del Potro. Švicar Roger Federer je tako znova sedmi.

Uvrstitve slovenskih igralcev se niso bistveno spremenile. Grega Žemlja je 80., Aljaž Bedene 81. - oba sta zaradi poškodb že več ali manj končala sezono -, Blaž Kavčič je 107., Blaž Rola pa 201.